Przejdź do treści

Dowiedz się więcej

Nowe projekty Desantu Kultury

To oni zrealizują własne, autorskie pomysły w obrębie MOK. Rusza rekrutacja do projektów.

Joanna Wilengowska, Piotr Szauer, Łukasz Staniszewski, Maciej Sujecki i Julian Cimaszkiewicz – to autorzy projektów Desantu Kultury 2019/2020. Spośród 31 zgłoszonych pomysłów, wybraliśmy cztery, pierwsze dwa będą realizowane od listopada do czerwca, dwa pozostałe w krótszych blokach (od listopada do lutego i od marca do czerwca). Wstęp jest całkowicie wolny, bez zapisów bez opłat!

FREESTYLE – Na(m) Wolno (spotkania od 5.11. w każdy wtorek o godz. 18:00 – sala pod Amfiteatrem)
Prowadzący – Maciej Sujecki i Julian Cimaszkiewicz – różnią się w wielu aspektach życia, ale obaj kochają freestyle. Podczas warsztatów zaprezentują uczestnikom bogatą kulturę hip-hop, a także w praktyce pomogą zmierzyć się trudną z materią jaką jest improwizacja słowna, czyli freestyle. Zajęcia odbywać się będą we wtorki, o 18:00, w sali pod Amfiteatrem. Pierwsze spotkanie już 5 listopada.

Olsztyn pisze piosenki (spotkania od 6.11. w każdą środę o godz. 18:00 – sala pod Amfiteatrem)
Autor piosenek i dziennikarz muzyczny, Piotr Szauer na zajęcia zaprasza twórców piosenek, ale i tych, którzy chcieliby się tej sztuki nauczyć. Wspólnie z uczestnikami będzie pracować nad konkretnymi utworami, dyskutować na ich temat i tworzyć nowe. Autorskie piosenki, które powstaną podczas warsztatów zostaną zaprezentowane w czerwcu, podczas finału Desantu Kultury. Na zajęciach pojawią się „przyjaciele z olsztyńskiej sceny” – autorzy piosenek w różnym klimacie muzycznym, którzy podzielą się z uczestnikami swoim doświadczeniem. „Olsztyn będzie pisał piosenki” w środy, o 18:00, w sali pod Amfiteatrem. Zajęcia startują 6 listopada.

Projekt „Multi Book” (spotkania od 7.11. w każdy czwartek o godz. 17:00 – sala w Spichlerzu) zakłada stworzenie miejskiej opowieści za pomocą urywków tekstów, zdjęć, nagrań audio i wideo. Pisarz, dramaturg, autor słuchowisk teatralnych, Łukasz Staniszewski, pokaże jak zrobić to przy użyciu jedynie  telefonu komórkowego. Warsztat skierowany jest do tych, którzy funkcjonują w wirtualnej rzeczywistości i chcą uatrakcyjnić swój przekaz poprzez umiejętności twórcze z zakresu sztuk literackich, fotograficznych i filmowych. „Multi Book” tworzyć się będzie w czwartki, o 17:00 w Spichlerzu. Pierwsze spotkanie odbędzie się 7 listopada, a zajęcia potrwają do końca lutego.

Plantacja Wyrazów (spotkania od marca 2020)
Uprawa limeryków i innych zagrożonych gatunków. Łamigłówki literackie. Warsztaty poprowadzi dziennikarka telewizyjna oraz pisarka Joanna – Wilengowska. Na zajęcia zaprasza „licealistów, rencistów i cyklistów. Tych, co nie wydusili z siebie ani wersa, jak i kochanków rymów. Damy i huzary. Miłośników czarnego humoru i jasnej strony mocy”. W programie gry i zabawy literackie level hard. Przygoda z literaturą rozpocznie się 5 marca i potrwa do czerwca. Zajęcia odbywać się będą w czwartki, o 17:00, w Spichlerzu.

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Co słychać?

Przeczytaj