Przejdź do treści

Monotypia

  • 18:00

  • Galeria Dobro, ul. Stare Miasto 24/25

Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy na warsztaty z monotypii w sobotę 22 października o godz. 18:00 w Galerii Dobro, które poprowadzi Wiktoria Makowska.

Warsztaty bezpośrednio nawiązują do zaprezentowanych tego dnia na tymczasowej ekspozycji prac Wiktorii Makowskiej, w czasie zajęć będą wykonywane grafiki odbijane na torbach płóciennych.

Artystka pisze o sobie: „studentka IV roku projektowania graficznego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na co dzień poza studiami zajmuję się pracą dla Wydawnictwa Internetowego jako projektant/ilustrator okładek książkowych. Poza działalnością komercyjną jako grafik miałam przyjemność nauczać dzieci grafiki komputerowej w szkole Creative Club oraz brać udział w wystawie zbiorowej „PRAWA CZŁOWIEKA W PLAKACIE. Komunikacja wizualna dla dobra sprawy” odbywającej się na terenie UMK. Interesuje mnie plakat społeczny, a dokładniej to w jaki sposób obraz może przekazać treść nie tylko dla oka, ale i dla duszy. Przemawiają do mnie media i świat, który nie jest do końca „na miejscu” w nowoczesnym, scyfryzowanym świecie. Projektowanie graficzne daje mi możliwość łączenia pasji pracy artystycznej z praktycznym wykorzystaniem sztuki. Odchodząc od praktyki i suchych formułek, kocham to jakie uczucie daje mi możliwość tworzenia i kreacji. Nie ma momentu, w którym czuję się silniejsza niż w chwili, gdy trzymam ołówek w ręce, wtedy błyszczą mi się oczy. Mam nadzieję, że ludzie próbując swoich sił w najróżniejszych formach sztuki również odnajdą swoją ścieżkę i będą mieli z tego taką samą przyjemność, co ja. W moich pracach staram się pokazać to co umyka ludzkiemu oku na co dzień – ulotne chwile lub myśli, które nikną w ilości informacji które musimy przetworzyć codziennie. Warto czasem zatrzymać się i zobaczyć co siedzi w kąciku oka”.

Wstęp na warsztaty – ze względu na ograniczoną liczbę miejsc – obowiązują zapisy przez poniższy formularz (liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń). Brak wolnych miejsc na warsztaty.

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Eliminacje:

Serdecznie zapraszamy pasjonatów lokalnej historii do udziału w profesjonalnym turnieju wiedzy o stolicy Warmii i Mazur! Eliminacje do kolejnej edycji konkursu „Co ty wiesz o Olsztynie…” odbędą się 23 października o godz. 16:00 w Kamienicy Naujacka. Na Wielki Finał turnieju zaprosimy na godz. 16:00 30 października do sali pod Amfiteatrem. Historycy do dziś toczą namiętne […]

czytaj więcej

Czyta się w poniedziałek.

Czyta się w poniedziałek!Serdecznie zapraszamy na Scenę Debiutów, gdzie 24 października o godz. 18:00 zaprezentujemy intrygującą twórczość Tomasza J. Bajerowskiego – autora zbioru opowiadań „Tego Świata już nie ma”. Debiut pisarski Bajerowskiego to zbiór krótkich opowiadań o ludziach i zdarzeniach z niedalekiej przeszłości, których głównym łącznikiem jest praca w terenie, ale nie to jest w […]

czytaj więcej

Malwina Banach:

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy malarstwa Malwiny Banach „Z rodziną jest najlepiej na obrazku”. Wydarzenie odbędzie się w piątek 28 października w Galerii Dobro o godz. 18:00. Wstęp jest bezpłatny. Malwina Banach pisze o wystawie:Tytuł „Z rodziną jest najlepiej na obrazku” nawiązuje do zbioru relacji międzyludzkich, połączonych więzami krwi. Człowiek od czasów prehistorycznych miał tendencje […]

czytaj więcej