Przejdź do treści

Orkiestra Radości i przyjaciele

  • 17:00

  • Zajezdnia Trolejbusowa, ul. Knosały

Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy na rodzinne spotkanie z muzyką tradycyjną, czyli koncert Orkiestry Radości! Wydarzenie odbędzie się w sobotę 4 czerwca o godz. 17:00 w Zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały.

Orkiestrę Radości tworzą dzieci i rodzice z zaprzyjaźnionych ze sobą muzykujących rodzin z Olsztyna, spod Garwolina i Kalisza: rodziny Niwińskich, Burdalskich i Zaczykiewiczów. Gościnnie wystąpi muzykująca rodzina Skowrońskich z Wrocławia.

Orkiestra śpiewa i gra polską muzykę tradycyjną do tańca (klarnet, trąbka, skrzypce, bas i bęben obręczowy/baraban). Powstała z potrzeby wspólnego muzykowania, dzielenia się muzyką i radością z innymi. Dzieci same wymyśliły nazwę Orkiestra Radości i to one stanowią jej rdzeń, są powodem, dla którego powstała Orkiestra. Podczas koncertu będzie można nie tylko posłuchać polek, mazurków i innych tradycyjnych tańców, ale także zaśpiewać piosenki oraz wypróbować starodawne zabawy, m.in. Pan Zelman, Talar, Hejduk i inne. Zapraszamy do spotkania!

Współorganizacja: Muzyka Jest Nieskończona

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Chodźcie, idziemy!

Zapraszamy na familijne spotkanie z muzyką świata, graną na bębnach i huczne przywitanie niezwykłych gości: Oli Synowiec i Arkadiusza Winiatorskiego, dziennikarzy i podróżników. Program wydarzenia: Stones on Travel – 12 000 km pieszo przez Ameryki. Zapraszamy na nietypowe spotkanie autorskie, na które pisarze – Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski – dotrą podczas swojej pieszej wyprawy […]

czytaj więcej