XLVII OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE: PAWEŁ MICHALIK
info
-
20:00
-
Bazylika konkatedralna św. Jakuba
Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy na XLVII Olsztyńskie Koncerty Organowe im. Feliksa Nowowiejskiego! Wydarzenia organizowane pod tym szyldem w ramach letniego cyklu WYRWASY odbędą się tradycyjnie w bazylice konkatedralnej św. Jakuba, w kolejne niedziele (i jeden piątek) lipca i sierpnia 2025. Tegoroczna odsłona koncertów organowych to międzynarodowy skład artystów, mistrzowski poziom wykonawczy i repertuar z najwyższej półki. Podczas dziesięciu występów od 6 lipca do 31 sierpnia raz jeszcze przypomnimy, że klasyka wcale nie musi być nudna!
PAWEŁ MICHALIK (Kraków) – organy
W programie:
* Louis Vierne (1870–1937)
– II Symfonia e-moll op. 20: I. Allegro
* Johann Sebastian Bach (1685–1750)
– Passacaglia c-moll BWV 582
* Julius Reubke (1834–1858)
– Sonata c-moll (Psalm 94)
Organizacja XLVII Olsztyńskich Koncertów Organowych:
– Parafia św. Jakuba w Olsztynie
– MOK Olsztyn
Dyrektor artystyczny: Jarosław Tarnawski
XLVII OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE: PAWEŁ MICHALIK
Koncert Debiutów
15 sierpnia 2025 (piątek) / godz. 20:00
Bazylika konkatedralna św. Jakuba
Wstęp wolny
Paweł Michalik to organista, student Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie organów prof. dr. hab. Marcina Szelesta. W 2020 roku ukończył z wyróżnieniem Diecezjalne Studium Organistowskie w Tarnowie w klasie organów mgr. Wiesława Kaczora, a w 2022 roku ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu w klasie organów mgr. Kamila Madonia (dyplom z wyróżnieniem).
Jest zdobywcą II miejsca na VIII Ogólnopolskim Konkursie Organowym Uczniów Diecezjalnych Studium Organistowskich (Tarnów 2018), III nagrody na IX Ogólnopolskim Konkursie Organowym im. Bronisława Rutkowskiego (Kraków 2023) oraz III miejsca na IX Akademickim Konkursie Organowym „Romuald Sroczyński in memoriam” (Poznań 2025). Jest również organistą kościoła Świętego Krzyża w Krakowie, gdzie gra na odrestaurowanym instrumencie z przełomu XVII i XVIII wieku.