SZTUKA W ARCHIWUM (grupa 1)

MOK Olsztyn i Archiwum Państwowe w Olsztynie serdecznie zapraszają na kreatywne warsztaty inspirowane twórczością Warmii i Mazur. Warmińskie makatki, koniki, ludowszczyzną czy prace Hieronima Skurpskiego, to elementy, którymi osoby uczestniczące ozdobią ekologiczne, bawełniane torby. „Sztuka w Archiwum” odbędzie się w sobotę 28 września w Kamienicy Naujacka w ramach Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

Co ma wspólnego Archiwum ze sztuką? Czy materiały archiwalne mogą stać się inspiracją do stworzenia oryginalnego projektu kreatywnego, który pozwoli na wyrażenie siebie? Odpowiedź brzmi – jak najbardziej! Archiwum Państwowe w Olsztynie razem z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olsztynie zapraszają wszystkich miłośników historii, sztuki i rękodzieła do udziału w warsztatach kreatywnych inspirowanych sztuką ludową, życiem codziennym i twórczością artystów z Warmii i Mazur.
W trakcie warsztatów uczestnicy wykonają grafiki na bawełnianych torbach, a za wzór posłużą im kopie katalogów wystaw, szkice, plakaty, pocztówki, broszury turystyczne, odręczne rysunki i fotografie pochodzące z zasobu AP Olsztyn.
Każda torba stanowić będzie unikalny i niepowtarzalny projekt, autorską interpretację historii, kultury i sztuki Warmii i Mazur, a jednocześnie fantastyczną, oryginalną pamiątkę związaną z naszym regionem i ważnymi dla nas tematami.

Zajęcia odbędą się w dwóch niezależnych grupach warsztatowych, które spotkają się kolejno o godz. 13:00 i 14:00 w Kamienicy Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków 3.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. W związku z tym obowiązują zapisy przez formularz dostępny na stronie Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki pod adresem 👉 https://dninauki.uwm.edu.pl/ BRAK WOLNYCH MIEJSC

SZTUKA W ARCHIWUM
28 września (sobota) 2024 / godz. 13:00
Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3