Przejdź do treści

Dowiedz się więcej

[Aktualizacja] Patenciarze wszystkich krajów łączcie się!

W ramach niedawno zakończonego konkursu Patenciarz domowy zbieraliśmy Wasze porażające lifehacki i genialnie prowizorki. Dziś z przyjemnością informujemy, że Wasze patenty rzuciły nami o podłogę, gdzie do tej pory przebywamy. 👉 Wręczenie nagród lokalnym MacGyverom odbędzie się w ten piątek (31.03) o godz. 18:00 na ekspozycji „Wielka Księga Ustrojstw, Tentegesów i Wihajstrów” w Zajezdni trolejbusowej. Wpadnijcie koniecznie zobaczyć te cuda! A póki co z dumą prezentujemy listę Najlepszych z Najlepszych:

I miejsce: BARTOSZ SKRZECZYŃSKI
Patent na automatycznie wysuwany i otwierany kosz na śmieci
Technika: sznurek, klej na gorąco

II miejsce: SAWIN JEDESZKO
Oszczędność miejsca poprzez zawieszenie komputera stacjonarnego na ścianie
Technika: trytki, półka drewniana

III miejsce: ZOFIA GRAMZ
Wodoodporny przytrzymywacz dynksa przełączającego strumień wody na słuchawkę w zużytych bateriach prysznicowych.
Technika: kapsel, gumka recepturka

Na wystawie zaprezentujemy również patenty: Aleksandry Drzał-Sierockiej (przewiewne zabezpieczenie doniczek z kwiatami przed grzebiącymi w ziemi kotami), Zofii Gramz (basenowy klapek w roli pacy do fugowania kafelków oraz praktyczny stojak do urządzeń elektronicznych, wykonany ze ściany i gumki recepturki), Sawina Jedeszko (wieszak odzieżowy wykonany z kijów od szczotki), Agnieszki Kacprzyk (rura garderobiana zastępująca szafę w sypialni), Pauliny Lipki (urządzenie do monitoringu osiedlowego), Romana Skrzypczaka (wyjątkowy pręto-śrubokręt do pracy w trudno dostępnych miejscach).


MOK Olsztyn ogłasza konkurs na najlepszy domowy lifehack, prowizorkę i patent! Najlepsi PATENCIARZE zostaną nagrodzeni, a ich dzieła dołączą do ekspozycji „Wielka Księga Ustrojstw, Tentegesów i Wihajstrów”.

„In God we trust” to dewiza Stanów Zjednoczonych. Francuzi mają swoje „Liberté, égalité, fraternité”. Polskim mottem jest bez wątpienia soczysta fraza „NA PATENCIE”!

Wiedza jak przy pomocy sznurka i kija od miotły utrzymywać wszechświat w ryzach zrodziła się zapewne w bólach PRL-u. Dziś, choć minęły lata, a archaiczne samoróbki zastąpiła dizajnerska trytka i nowoczesny gafer, nadal nic nie jest tak trwałe, jak rozwiązania prowizoryczne.

Jeśli na drugie imię masz MacGyver i bez trudu umiesz odpowiedzieć na HR-owe pytanie o sto sposobów wykorzystania spinacza biurowego – koniecznie zgłoś się do naszego konkursu na PATENCIARZA DOMOWEGO!
Kto z Was najbardziej nagiął prawa fizyki gumką recepturką lub WD-40? Komu nie straszne izolowanie przewodów elektrycznych gumą do żucia? Głośno wzywamy do patenciarskiego coming outu!

PATENCIARZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!

Na zdjęcia i opisy waszych PATENTÓW czekamy do 26 marca. Zgłoszenia można przesyłać przez poniższy formularz.

Najlepsi PATENCIARZE DOMOWI zostaną uhonorowani nagrodami rzeczowymi (książki, upominki), a ich patenty zaprezentujemy na wystawie „Wielka Księga Ustrojstw, Tentegesów i Wihajstrów” w Zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały.

Do pobrania i zapoznania się REGULAMIN KONKURSU „Patenciarz domowy”

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Co słychać?

Przeczytaj