Przejdź do treści

Dowiedz się więcej

Chwalimy się!

Z radością informujemy, że aż dwa projekty MOK Olsztyn uzyskały prawdziwie zacne dofinansowanie ze środków zewnętrznych! 👉 Mokowy projekt „Park Muz Współczesnych. Plenerowe spotkania z kulturą i sztuką” otrzymał z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie w ramach programu „Edukacja kulturalna” w kwocie aż 67 000 zł ❗💥 Na boczku i z właściwą sobie skromnością zaznaczamy, że MOK uplasował się na bardzo wysokim, 24. miejscu. Mało tego! 👉 Projekt MOK „Olsztyn leży na Warmii: gwara warmińska wehikułem zagubionej tożsamości” otrzymał dofinansowanie zarówno z MKiDN, ale również z Narodowego Centrum Kultury! Finalnie projekt zostanie zrealizowany właśnie dzięki wsparciu NCK, które w ramach programu EtnoPolska Edycja 2022 przyznało nam wsparcie w wysokości aż 21 000 zł ❗💥

Zależy nam na ukazaniu gwary warmińskiej jako źródła twórczych inspiracji dla lokalnych artystów i nośnika kulturowego dziedzictwa regionu. Dlatego w ramach projektu „Olsztyn leży na Warmii” planujemy m.in. zrealizować czwartą już edycję trzymiesięcznego kursu gwary warmińskiej dla początkujących, koncert muzyki warmińskiej oraz warsztaty artystyczne o tematyce warmińskiej! O wszystkich konkretach oczywiście będziemy informowali Was na bieżąco.

Natomiast „Park Muz Współczesnych. Plenerowe spotkania z kulturą i sztuką” to cykl wydarzeń plenerowych, które odbędą się w olsztyńskim Parku Centralnym w lipcu i sierpniu tego roku. Nawiązując do idei greckich bogiń sztuki, stworzymy listę Muz Współczesnych, odzwierciedlających najważniejsze zjawiska i przejawy kultury i sztuki XXI wieku. To one wyznaczą tematykę kolejnych spotkań. W otoczeniu przyrody i w nieformalnej atmosferze zaprosimy Was na warsztaty i działania animacyjne dostosowana do potrzeb osób w różnym wieku, w tym grup międzygeneracyjnych.

Śledźcie nasz FB i zaglądajcie na mok.olsztyn.pl. Więcej informacji – już wkrótce! ✌️

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Co słychać?

Przeczytaj