Przejdź do treści

Dowiedz się więcej

Czas na oceny „NOWEGO”

Można oczywiście budować wokół tego faktu piętrowe narracje i bawić się słowami, ale tak naprawdę to jesteśmy po prostu szczerze poruszeni, że na nasz apel odpowiedziało tak wiele osób, które nie boją się marzyć. Przez cały wrzesień wytrzeszczaliśmy oczęta, poszukując kreatywnych wizjonerów – i kolejny raz okazuje się, że było warto! Liczyliśmy po cichu, że cały czas są wśród nas osoby, którym chce się chcieć, które nie dają się zdławić okolicznościom i nigdy nie ustają w poszukiwaniach. I cóż powiecie? Przecież za każdym nadesłanym zgłoszeniem stoi człowiek, niezależny twórca, autentyczny ideowiec z pomysłem, z siłą woli, z pasją. Sam fakt, że wśród nas jest tak wiele takich osób, napawa otuchą i przydaje nadziei na piękniejszy świat.

Szacowne Żyri już obgryza nerwowy paznokieć i grzeje ekspreso, by zdołać wyłonić z tego ambitnego grona zwycięskie projekty Desantu Kultury 2022/2023. A łatwo nie będzie! O wynikach zmagań prześwietnej Komisji konkursowej poinformujemy Was już 14 października. Najlepsi z najlepszych od listopada do czerwca będą realizować w MOK własne projekty kulturalne w formule spotkań warsztatowych. Opierając się o doświadczenia poprzednich edycji Desantu, jesteśmy całkowicie spokojni co do ich jakości i wartości.

Więcej o konkursie Desant Kultury: https://mok.olsztyn.pl/projekty/desant-kultury

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Co słychać?

Przeczytaj