Tagi: kultura

Gwara Warmińska 2022 na ostatniej prostej

Projekt „Olsztyn leży na Warmii: gwara warmińska wehikułem zagubionej tożsamości” zmierza, niestety, ku końcowi. Poniżej niespodzianka dla tych wszystkich, którzy nie zdążyli zobaczyć warmińskich superbohaterów podczas komiksowej wystawy autorstwa artystycznego supertrio Gach/Wakar/Cyfus.

„Wernisaż online”, czyli Ałna, Kłobuk, Smętek, Topich i Pofajdok piórkiem Jarosława Gacha i piórem Marcina Wakara, w tłumaczeniu Edwarda Cyfusa.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2022

LETNIA ODYSEJA

Dziesiątki wydarzeń artystycznych, organizowanych rokrocznie w sezonie wakacyjnym przez MOK, stały się prawdziwą wizytówką miasta.