Przejdź do treści

Dowiedz się więcej

Koncert zakończony sukcesem

Jest coś niesamowicie wzruszającego, że w chwilach najwyższej próby nie ma między nami różnic, nie ma przepychanek i dzielenia włosa na czworo. Ogromne cierpienie narodu ukraińskiego wywołane bestialstwem Putlera dało nam wszystkim pretekst do wykazania się tym, co w nas najlepsze i najpiękniejsze. Cała ekipa Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie stanęła na głowach, by dać Wam możliwość udzielenia realnej pomocy naszym przyjaciołom z Ukrainy – i z tej możliwości jakże skutecznie skorzystaliście!

To już oficjalne: podczas niedzielnego koncertu charytatywnego Olsztyn solidarny z Ukrainą. Koncert i zbiórka przekazaliście do Banku Żywności w Olsztynie imponującą kwotę ponad 61 tysięcy złotych na rzecz osób poszkodowanych wojną w Ukrainie! Niemal nie mieści się to w głowie, ale w tej kwocie aż 46.164,20 zł stanowiły datki gotówkowe, które ochoczo wrzuciliście do puchy bądź przekazaliście na licytacje czy kupno okolicznościowych „cegiełek”. Pozostałe 15.365 zł wpłaciliście za pomocą terminali płatniczych. Jest szalenie istotne, że dzięki tak potężnej kwocie możliwe będzie wspieranie uchodźców z Ukrainy nie tylko w sposób doraźny. Zebrana suma umożliwi również wsparcie długofalowe, uwzględniające m.in. pomoc psychologiczną czy ułatwianie uchodźcom wojennym „nowego startu” poprzez organizowanie różnego rodzaju kursów, zajęć językowych i innych aktywności ułatwiających rozpoczęcie życia w nowym kraju.

ALE MAŁO TEGO!
Dzięki Waszym szczodrym sercom 6 marca pod Sceną Staromiejską udało się zgromadzić aż 68 opasłych kartonów pełnych najpotrzebniejszych rzeczy, takich jak długoterminowa żywność, ciepła odzież i niezbędne obuwie czy przydatna chemia i kosmetyki! Oszałamiające efekty zbiórki rzeczowej zostały przekazane do magazynu Banku Żywności, który poprzez współpracę z różnymi instytucjami wspiera Ukrainę zarówno na granicy, jak i na jej terytorium, dostarczając produkty m.in. do partnerskiego miasta Olsztyna – Łucka.

Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie współorganizatorzy wydarzenia MOK Olsztyn i Banku Żywności: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie. Nie byłoby, gdyby nie nasi hojni sponsorzy: Apartamenty Wyzwolenia, Atut Rental – Wypożyczalnia, Sprzedaż, Serwis Sprzętu Budowlanego, Dekada Olsztyn, Hurtownia Elektryk, Jasam – Markety Budowlane, OZE Projekt, Sprint S.A. i Toyota Olsztyn Mir-Wit. Zapewne niewiele udałoby się również bez partnerów naszego wydarzenia: ABC Technika Eventowa, Carpenter Inn Irish Pub, Agencja Ochrony Osób i Mienia D.S. FOKUS oddział Olsztyn, Partymania, Strefa Perkusistów i Vamos Salvador.

I wreszcie nie udałoby się bez 39 dzielnych wolontariuszy z Banku Żywności i z zewnątrz, którzy niezmordowanie pracowali przy organizacji zbiórki.

Ale przede wszystkim cały ten bezmiar bezinteresownego dobra nie mógłby pojawić się bez Was, mieszkańców Olsztyna. W tych przepięknych zrywach ogólnoludzkiej solidarności okazuje się, że jednak więcej nas wszystkich łączy niż dzieli, a siła drzemiących w nas pokładów przyzwoitości i empatii po prostu ściska za gardło. Miłe Panie, drodzy Panowie: zrobiliście ujmująco dobrą, piękną i naprawdę cholernie ważną rzecz. W imieniu tysięcy nieszczęśliwych osób z Ukrainy, dziękujemy Wam za to z całego serca i z wilgotnymi oczami.

Bądźcie zdrowi!
#WolnaUkraina
💙💛

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Co słychać?

Przeczytaj

LETNIA ODYSEJA

Dziesiątki wydarzeń artystycznych, organizowanych rokrocznie w sezonie wakacyjnym przez MOK, stały się prawdziwą wizytówką miasta.

czytaj więcej

Wspierają nas