Przejdź do treści

Dowiedz się więcej

MOK Olsztyn wyznacza trendy

Na kilka dni przed przypadającym 5 grudnia Światowym Dniem Wolontariusza, 25 listopada w Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się IV Ogólnopolska Konferencja „Wolontariat w kulturze.  Podczas paneli dyskusyjnych eksperci rozmawiać będą o istocie wolontariatu w instytucjach kultury. Program wydarzenia uzupełnią stoliki projektowe z udziałem autorów dobrych praktyk.

Jest nam niezmiernie miło, że wśród nich znajdzie się reprezentantka Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, Patrycja Bałabańska, która opowie o projekcie „Autobus Kultury”, realizowanym podczas tegorocznego Olsztyńskiego Lata Artystycznego. Swoją wiedzą i doświadczeniem w rekrutacji i współpracy z wolontariuszami podzieli się z przedstawicielami instytucji kulturalnych z całej Polski.

Przypominamy, że przez całe lato Autobus Kultury zaglądał do najskrytszych zakamarków i najodleglejszych podwórek Olsztyna, przywożąc na nie śmiech, pogodę ducha i niewyczerpane zasoby twórczego bzika. Animatorzy MOK, bez skrupułów, zachęcali lokalsów do twórczej wycieczki w głąb siebie. Bez pasów bezpieczeństwa, bez asekuranckich hamulców, nigdy na wstecznym, pokazując, że olsztyńskie osiedla pełne są wspaniałych, kreatywnych i otwartych osób. Ważnym ogniwem byli zrekrutowani wcześniej wolontariusze, którzy przez całe lato pracowali przy projekcie, swoim zaangażowaniem i kreatywnością wzbogacając inicjatywę MOK.

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Co słychać?

Przeczytaj