OTO ONI: Laureaci OMF 2022!

Znamy Laureatów XVIII Otwartych Mistrzostw Fotograficznych OMF 2022! Kolejny już raz mamy niekłamaną przyjemność spojrzeć na świat oczami tych, którzy potrafią zamknąć w kadrze nieoczywistość. Wyrwane z płochliwej materii czasu stop-klatki rzeczywistości zaskakują, niepokoją, dają do myślenia. Nasze uznanie jest tym większe, że na tę edycję OMF wpłynęło aż 325 zgłoszeń! Dziś z satysfakcją prezentujemy wyniki obrad szacownego Jury. Miłe Panie, Drodzy Panowie: przed Wami najlepsi z najlepszych XVIII Otwartych Mistrzostw Fotograficznych OMF 2022!

🏆 Grand Prix – Dariusz Szubiński / kategoria: fotografia uliczna / bez tytułu
🥇 I Miejsce – Marcin Urbanowicz / kategoria: fotografia uliczna / „Skok”
🥈 II Miejsce – Małgorzata Mikołajczyk / kategoria: abstrakcja / Cykl „Opowieści z kałuży”
🥉 III Miejsce – Kosma Ugniewski / kategoria: portret / bez tytułu

Wyróżnienia – vouchery na wydruki o wartości 200 zł od Bertrand PDF

🏅 Janusz Jurek / kategoria: street photo / bez tytułu
🏅 Marcin Lichwa / kategoria: portret / „Lightbrush”
🏅 Dominika Rosiak / kategoria: abstrakcja / cykl „Sześcian”

Serdecznie gratulujemy Laureatom XVIII Otwartych Mistrzostw Fotograficznych. Wszystkim uczestnikom OMF 2022 najpiękniej dziękujemy za udział w konkursie MOK Olsztyn!

Poniżej prezentujemy nagrodzone fotografie oraz zdjęcia wybrane do wystawy pokonkursowej w Galerii Amfilada. Wystawa potrwa do 31 marca.

Nagrodę główną Grand Prix OMF 2022, czyli dron DJI Mini 2 Fly More Combo, ufundował Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.
Nagrody pieniężne dla miejsc I-III w łącznej wysokości 4,5 tys. zł ufundował MOK Olsztyn.
Vouchery na wydruki dla wyróżnionych ufundowała Bertrand PDF – pracownia druku fotograficznego.

XVIII Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne były objęte honorowym patronatem Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.

LETNIA ODYSEJA

Dziesiątki wydarzeń artystycznych, organizowanych rokrocznie w sezonie wakacyjnym przez MOK, stały się prawdziwą wizytówką miasta.