Przejdź do treści
Tagi: kultura

Dowiedz się więcej

Pomnik wartości ulotnych

W Zajezdni trolejbusowej z niebytu wyłonił się Sterowiec WOLNOŚĆ. Majestatyczna, choć jednocześnie zwiewna instalacja artystki wizualnej Katarzyny Łyszkowskiej niesie opowieść o potrzebie wolności zarówno w wymiarze osobistym, jak i zbiorowym. Sterowiec staje się pomnikiem wartości ulotnych i wiecznotrwałych zarazem. Podwieszone u jego wielorybiego brzucha serce pulsuje tęsknotą za światem, w którym każdy ma prawo do samostanowienia, do miłości, do wyrażania siebie, do niezgody. Sama Łyszkowska mówi: „jego przekaz skupiam na pozytywnym aspekcie otwartego dialogu społecznego, opartego na najbardziej uniwersalnej wartości, która jest w stanie pojednać tak dobitnie spolaryzowane dziś społeczeństwo”.

Zapraszamy Was do Zajezdni trolejbusowej przy Knosały. Nie tylko do kontaktu z niebanalną, stawiającą pytania sztuką. Przede wszystkim do kontaktu z samymi sobą. Instalacja będzie prezentowana w dniach 16-24 lipca. Więcej o projekcie Sterowiec WOLNOŚĆ: https://katarzynalyszkowska.com/sterowiec-wolnosc/

W sobotę 23 lipca o 14:00 w Zajezdni odbędą się WARSZTATY Z WOLNOŚCI, podczas których mali i duzi będą mogli spróbować swoich sił we własnoręcznym tworzeniu tych obłędnych, majestatycznych statków powietrznych. Wstęp na warsztaty jest wolny, ale obowiązują zapisy przez formularz dostępny poniżej .Możecie również stać się częścią Kolekcji Wolność – wysyłając swoje prace na otwarty nabór rysunków, grafik i teksów dotyczących idei wolności. Nie mają znaczenia Wasz wiek, umiejętności rysunkowe, pochodzenie czy przekonania.

szczegóły i zapisy: https://mok.olsztyn.pl/warsztaty-z-wolnosci

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Co słychać?

Przeczytaj