Przejdź do treści

Dowiedz się więcej

Ponad tysiąc Kartek dla Seniora!

Z początkiem grudnia na staromiejskim Rynku stanęła specjalna skrzynka życzeń. Namawialiśmy Was i prosiliśmy o podzielenie się za jej pośrednictwem dobrym słowem z samotnymi pensjonariuszami olsztyńskich domów pomocy społecznej.

Wasza odpowiedź na ten apel po raz kolejny rozmiękczyła nasze serca – i po prostu wyrzuciła nas z butów.

Do wczoraj naliczyliśmy aż 1031 kartek – a pojedyncze sztuki jeszcze do nas spływają! Tak jest: przeszło tysiąc kartek! Do wielu z nich dodatkowo dołączone były urocze okolicznościowe upominki.

W imieniu adresatów, ale też i własnym, najpiękniej dziękujemy Wam za ten ogrom ciepła i bezinteresownego dobra. To, co zrobiliście, przysporzyło naprawdę wiele szczęścia tym, którzy potrzebują tego najbardziej. Wasza empatia, ujmująca żyliwość i wreszcie umiejętność odnajdywania w sobie ludzkich odruchów – to rzeczy największe. Dlatego kłaniamy się przenisko wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej inicjowanej przez MOK Olsztyn odsłonie akcji „Kartka dla Seniora”!

Przy segregowaniu, zliczaniu oraz pakowaniu kartek udało nam się wychwycić część świątecznych skrzatek i skrzatów, które je przygotowały. Dziękujemy: przedszkolom miejskim numer 20, 21, 29, Niepublicznemu Przedszkolu Specjalnemu Dobry Start i Ośrodkowi Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczemu w Olsztynie; olsztyńskim szkołom podstawowym numer 3, 7, 22, klasie III z podstawówki w Bukwałdzie, szkole we Wrzesinie, opiekunkom i bywalcom świetlicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnemu nr 1 w Olsztynie, olsztyńskiemu Zespołowi Placówek Edukacyjnych oraz Szkole Przygotowującej Do Pracy, harcerkom z ODH Szkwał, klasie II A z II liceum ogólnokształcącego w Olsztynie, żakom i żaczkom studiującym lingwistykę w biznesie oraz dziennikarstwo i komunikację społeczną na UMW…

Oczywiście wszyscy wyżej wymienieni to ci, których udało nam się zidentyfikować. Reszta w dużej mierze pozostała anonimowa. Nie umniejsza to w żaden sposób ich wysiłku ani naszych wyrazów wdzięczności. Z przyjemnością przeczytamy komentarze i/lub oznaczenia w tym poście wszystkich tych, którzy pisali Kartki dla Seniora. Dobrem zawsze warto się chwalić.

Miłe Panie, drodzy Panowie: zrobiliście dużą rzecz. Dziękujemy

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Co słychać?

Przeczytaj