Przejdź do treści

Dowiedz się więcej

Powracamy do organizacji spotkań Olsztyńskiego Klubu Literackiego!

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych w najbliższą środę, 18 października o godzinie 18:00 do Kamienicy Naujacka.

Pierwsze spotkanie OKL w tym sezonie przyniesie zmianę prowadzącego. W zastępstwie Michaliny Janyszek, powita Państwa Piotr Siwecki. Możecie być jednak spokojni – Klub pozostaje w dobrych rękach. Poeta, prozaik, tłumacz, wydawca. Autor m. in. „BIOSA”, „Hyper-Gender”, „Zrozumieć Plichta”. W ubiegłym roku, dzięki jego tłumaczeniu pojawiła się na rynku polskim książka Petera Markusa „Bob albo mężczyzna na łodzi”. Twórca, któremu bliski jest minimalizm, skondensowany obraz, a jednocześnie obsesyjnie dzielący włos na czworo, co jest idealne przy pracy tekstowej, przy analizach, syntezach, metaforach i tropach. Naczelny i pierwszy avant-popowiec Olsztyna, czuły czytelnik Amerykanów (od O’Hary po Federmana). Serdecznie zapraszamy do przekonania się osobiście!

Do zobaczenia, do zaczytania!

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Co słychać?

Przeczytaj

LETNIA ODYSEJA

Dziesiątki wydarzeń artystycznych, organizowanych rokrocznie w sezonie wakacyjnym przez MOK, stały się prawdziwą wizytówką miasta.

czytaj więcej

Wspierają nas