Przejdź do treści

#AUTOBUSKULTURY

#AUTOBUSKULTURY
Dobra, zdradzimy Wam sekret: nasz autobus nie jest zwykłym autobusem. Tak naprawdę to magiobus – pojazd, w którym wydarzają się czary, a silnik – jego serce – napędzany jest wyobraźnią. Przez całe wakacje jeździł po dzielnicach Olsztyna, zapraszając dzieciaki i dorosłych do krain niesamowitości. Magiobus otworzył przed Wami światy arcyciekawych zdarzeń. Z kolorowych farb wyłoniły się obrazy, teatr stał się baśnią, muzyka płynęła razem z tworzonymi opowieściami. Dzięki autobusowi nawet trzepak dostał skrzydeł i zaczął latać, a łysemu sąsiadowi wyrosły różowe włosy. Aha, i jeszcze jedno: żadne, ale to żadne inne miasto na świecie nie ma takiego pojazdu. On jest dla Was! Z Magiobusem nuda zostaje daleko w tyle.

Tak wyglądał rozkład jazdy: PODZAMCZE 1-5.07 / PODGRODZIE 8-12.07 / ZATORZE 15-19.07 / POJEZIERZE 22-26.07 / OSIEDLE MAZURSKIE 29.07-2.08 / NAD JEZIOREM DŁUGIM 5-9.08 / NAGÓRKI 12-16.08 / JAROTY 19-23.08 / DAJTKI 26-30.08

Przez całe lato #autobuskultury zaglądał do najskrytszych zakamarków i najodleglejszych podwórek Olsztyna, przywożąc na nie śmiech, pogodę ducha i niewyczerpane zasoby twórczego bzika. Bez skrupułów porywaliśmy was do twórczej wycieczki w głąb siebie. Bez pasów bezpieczeństwa, bez asekuranckich hamulców, nigdy na wstecznym.

Wiedzieliśmy od początku, że olsztyńskie osiedla pełne są wspaniałych, kreatywnych i otwartych osób. Dlatego sukces Autobusu Kultury wcale nas nie zaskoczył. Dziękujemy, że wsiedliście z nami na jego pokład!

Szczególne podziękowania należą się wspaniałym artystom, gościom i wspieraczom naszego projektu.
Ola RajskaPaweł SzymańskiKrzysztof SydorMateusz Kopacz, Mateusz Drózd, Mateusz KukłaBiały TeatrLonely Tree SoundSonbirdVHSNatalia TejsParparusza. Wędrowna Wytwórnia Zdarzeń i Katarzyna Jackowska-EnemuoAleksandra RózgaKasia RoszkowskaAgnieszka Malina PolnaPaweł ByćGrzegorz Wisniewski, Przewodniczący Rad Osiedli: Osiedle Pojezierze Olsztyn i Osiedle Mazurskie, Olsztyn, Stowarzyszenie Oświatowo-Edukacyjne „Przyjaciele Nauki na Warmii LOG-WARM, wolontariusze: Oliwia JaworskaMagdalena DudaAleksandra Kaczmar i siostra Kasia, Oliwia Raźniewska, Ewelina SzymanowskaMikołaj Walentynowicz 

Kłaniamy się nisko wszystkim mieszkańcom, którzy włączyli się, współtworzyli, zaglądali, trzymali kciuki, pozdrawiali, odwiedzali, ściskali dłonie, bawili się, tańczyli, śpiewali, opowiadali, wspominali, wyszywali, odpoczywali, częstowali ciastem, malowali, wycinali, grali, wspierali.
Bez was ten projekt nigdy by się nie udał.

Nieco statystyk po zakończeniu OLA 2019:

  • Z oferty Autobusu Kultury skorzystało 2224 mieszkańców Olsztyna
  • Warsztaty i spotkania: 39
  • Łzy szczęścia/wzruszenia: 12397
  • Słońce: 35
  • Deszcz/burza: 9
  • Interwencja straży miejskiej: 2

Dowiedz się więcej

Co słychać?

Przeczytaj