SOLIDARNI Z UKRAINĄ – СОЛІДАРНІ З УКРАЇНОЮ

Siostry i Bracia Ukraińcy. W strasznej chwili barbarzyńskiej agresji na Waszą ojczyznę i brutalnego gwałcenia fundamentalnych zasad samostanowienia, przesyłamy Wam wyrazy najgłębszej solidarności i otuchy. Ze ściśniętymi współczuciem sercami łączymy się z Wami w rozpaczy i poczuciu okrutnej niesprawiedliwości. Nie zgadzamy się na powrót do najczarniejszych kart dwudziestowiecznej historii. Protestujemy przeciw totalitarnemu zawłaszczaniu świata i bestialskiemu niszczeniu demokratycznego ładu. Wyrażamy sprzeciw wobec żądnego krwi zła.

Przyjaciele Ukraińcy, słyszymy Wasz płacz.

Dziś o 18 na placu pod ratuszem odbędzie się wiec poparcia dla wolnej Ukrainy. Jeśli czytasz te słowa i jesteś jeszcze w stanie pozmieniać swoje dzisiejsze plany – przyjdź na Solidarni z Ukrainą – Солідарні з Україною. Wspólnie nie damy się złu!

#WolnaUkraina
#ПідтримайУкраїнy
#StandWithUkraine
#StopRussianAgression

🇺🇦
🇵🇱

LETNIA ODYSEJA

Dziesiątki wydarzeń artystycznych, organizowanych rokrocznie w sezonie wakacyjnym przez MOK, stały się prawdziwą wizytówką miasta.