Przejdź do treści

Dowiedz się więcej

STEREO TYP 2021

Każdy pijak to złodziej, wiadomo. Niestety wypłaszczający stereotyp częściej wlecze za sobą jednak więcej krzywdy niż śmieszkowania. Straszliwa potrzeba skrótu i uogólnienia równa ludzi pod generalizujące linijki, plwając na nasze niepowtarzalności i odrębności. Choć przeważnie starasz się bronić przez schematycznym postrzeganiem świata, czasami nawet tobie zdarza się upraszczać, zamykać w ramach, dopasowywać do tezy. A czy ciebie również da się wpisać w format?

Zapraszamy do nowej instalacji artystycznej STEREO TYP 2021, która staje właśnie w Parku Centralnym. Spacerując szlakiem najbardziej pozytywnych archetypów, ale również nieprzyjaznych uproszczeń, zastanów się kim jesteś, a kim stać się pod żadnym pozorem nie chcesz. A ludzie dookoła ciebie? Kim są, co o nich myślisz? Przejrzyj się w słowach i poczuj ich wagę. Zmierz się z wyobrażeniem siebie samego!
A jeśli przy okazji poczujesz, że z jakiegoś powodu warto zrobić sobie zdjęcie pod którąś z tablic, podziel się tą fotografią i włąsną refleksją w social mediach oznaczając MOK Olsztyn.

STEREO TYP 2021

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Co słychać?

Przeczytaj