Przejdź do treści

Ale Sztuka! Nad Długim! Ale Cyrk

  • 17:00

  • Okolice kładki nad Jeziorem Długim

Wstęp wolny

Panie i Panowie, czy jesteście gotowi na niezwykły pokaz cyrkowy i wejście do magicznego świata żonglerki, akrobatyki, pantomimy oraz oryginalnych gagów? Tylko ostrożnie, bo to jazda bez trzymanki!

W ramach cyklu ULOTNE MOK Olsztyn zaprasza nad brzegi Jeziora Długiego na kolejną odsłonę familijnego i cudownie wielowątkowego projektu animacyjnego „Ale Sztuka! Nad Długim!”, tym razem realizowanego pod szyldem „Ale Cyrk!”. Wydarzenie odbędzie się we wtorek 9 sierpnia, a rozpocznie się w okolicach kładki o godz. 17:00.

Program:

17:00-20:00
CYRKOWE MIASTECZKO
Wielki namiot, pod którym, i wokół którego dziać się będą przeróżne atrakcje m.in. warsztaty chodzenia po linie, tworzenie baniek, gry zręcznościowe, szczudła, rowerki oraz labirynt animacyjny.

17:00-20:00
WARSZTATY TWORZENIA PRZYPINEK CYRKOWYCH

17:00-20:00
MONIDŁO CYRKOWE

17:30-18:30
BILL BOMBADILL SHOW
Rodzinne, interaktywne, pełne humoru show z elementami kuglarstwa, pantomimy oraz akrobatyki. W programie: quiz z elementami pantomimy, żonglowanie nożami, latające diabolo, obrót głową o 360 stopni, balans rola bola i żonglowanie pochodniami!

18:30-19:00

POKAZ ILUZJONISTY
Podróż do krainy magii, czarów, iluzji, tam gdzie nierealne i niemożliwe staje się rzeczywiste i bliskie. W tę wyprawę zabierze Was Łukasz Ogonowski – nowoczesny iluzjonista, uczestnik VII edycji programu „Mam Talent”. Członek najsłynniejszej grupy Champions of Illusion, twórca „Spektaklu Iluzji” wystawianego na deskach teatrów w całej Polsce.

19:00-20:00
MAGIA W WERSJI CLOSE UP

19:00-20:30
CLOWN FELIKS
Spotkanie z klaunem Feliksem, który opowiada historie ze swoich podróży po świecie, podczas których poznał iluzjonistę, ćwiczył pod okiem świetnego żonglera i muzykował z wielką orkiestrą. W programie spektaklu: iluzja i żonglerka czym się da, skecze, scenki klaunowskie, etiudy muzyczne i pantomima.

20:30-21:30
SPEKTAKL MATRO(NIE)TYNiektóre opowieści opowiadają się same, płyną wartko za tymi wszystkimi górami i lasami, ale są też takie historie, które skrywamy w sobie na dnie serca. Boimy się je wypowiedzieć lub sądzimy, że nikogo one nie obejdą. Bez nich nie bylibyśmy tym, kim jesteśmy dzisiaj. Tylko czy kiedykolwiek chcieliśmy tacy być? Spektakl mówi o tym, co niewypowiedziane w życiu tytułowej Matrony. Poszukuje tajemnych przejść i szczelin w jej ciele, którymi jej opowieść mogłaby wydostać się na zewnątrz. Nie jest to jednak takie proste, kiedy wszystko z każdym słowem ożywa i przypomina stare, złe czasy.  Czy matrona przekaże kolejnym pokoleniom swoją traumę dorastania czy może przerwie to nieszczęsne pasmo i odsłoni swoim wychowankom, to co w niej wrażliwe i piękne? Przekonajmy się razem.

Scenariusz i reżyseria – Magdalena Siwik
Chorografia – Becia Kulajguk
Muzyka – Magdalena Siwik
Występują: Olsztyński Teatr Uliczny, Teatr Tancerza Entity

Projekt jest realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Warmińską Noc Perseidów 2022

Program wydarzenia: Życzenia do spadających gwiazd – Jakie jest twoje największe marzenie? Wyślij je do spadającej gwiazdy a na pewno się spełni.Stacja konstelacja – Czy znasz wszystkie konstelacje na naszym niebie? Przekonaj się układając gwiazdozbiory z kul świetlnych.Moja planeta – Gdybyś mógł mieć własną planetę to jaką? Zaprojektuj nowy kosmiczny świat.Droga mleczna – Plenerowa gra […]

czytaj więcej

Park Muz Współczesnych:

PARK MUZ WSPÓŁCZESNYCH to cykl plenerowych spotkań kulturalnych dla mieszkańców Olsztyna odbywających się w miejskim Parku Centralnym w pobliżu Zajezdni Trolejbusowej, w lipcowe i sierpniowe niedziele. Nawiązując do idei greckich bogiń sztuki, tworzymy alternatywną listę Muz Współczesnych odzwierciedlających kilka spośród najważniejszych zjawisk i przejawów kultury i sztuki XXI wieku. Program wydarzenia: 12:00-14:00EKOCZYSTOŚĆWarsztaty tworzenia ekodetergentów Prowadząca: Karina […]

czytaj więcej

Kultura w Parku.

W ramach cyklu ULOTNE Park Jakubowo po raz kolejny wypełni kulturowa energia i fantastyczna muzyka na żywo. MOK Olsztyn zaprasza na bezpłatny występ krakowskiej Kapeli Hanki Wójciak! Zespół grający muzykę z pogranicza world music, folku i piosenki autorskiej zagra na plenerowej scenie w pobliżu jeziorka Mummel w niedzielę 14 sierpnia o godz. 18:00. Wydarzenie odbędzie […]

czytaj więcej