Przejdź do treści

Czwartki Wileńskie:

Chleb ubogich. Co jadali ubodzy wilnianie w I połowie XIX wieku

  • 17:00

  • Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3

Wstęp wolny

Tagi: historia

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie oraz Towarzystwo Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej zapraszają na spotkanie z cyklu „Czwartki Wileńskie”.

W czasie najblizszego spotkania na temat upodobań kulinarnych wśród najuboższych mieszkańców XIX wiecznego Wilna opowie dr hab. Maria Korybut-Marciniak.

Dr hab. Maria Korybut-Marciniak, prof. UWM: pracownik naukowy Instytutu Historii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, członkini zarządu Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej w Olsztynie. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się m.in. wokół historii życia prywatnego w XIX wieku; historii kobiet; społeczeństwa ziem litewsko-białoruskich w XIX wieku; mikrohistorii; kultury i mentalności społeczeństwa polskiego pod zaborami. Maria Korybut-Marciniak jest autorką licznych publikacji naukowych: monografii i artykułów w czasopismach. Od wielu lat organizuje ogólnopolskie sesje naukowe pt. Życie prywatne Polaków w XIX wieku.

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Kiedyś obcy

Opowieść Rafała Bętkowskiego o kolejnych grupach ludności napływających do naszego miasta w latach 1772-1945.

czytaj więcej