Daria ze Śląska

Na Podzamczu Wolno vol. 2

• Park Podzamcze, od ul. Nowowiejskiego

W ramach cyklu 🍓 CHWACKO 🍓 MOK Olsztyn zaprasza na koncert Darii ze Śląska! Bezpłatny występ artystki odbędzie się podczas relaksacyjnego pikniku artystycznego „Na Podzamczu Wolno vol. 2” w niedzielę 16 lipca ok. godz. 20:30 w Parku Podzamcze.

🍓

Daria ze Śląska to nowa twarz na polskim rynku muzycznym. W kwietniu tego roku miała miejsce premiera albumu „Daria ze Śląska Tu była”. Jej cechami charakterystycznymi są mocne i bezpośrednie teksty, nad którymi Daria pracowała z Agatą Trafalską (Kortez, Kaśka Sochacka), a także brzmieniowa różnorodność, którą zawdzięcza obecności takich muzycznych postaci, jak Olek Świerkot (Kortez, Kaśka Sochacka), Paweł Krawczyk (Hey), Bartek Tyciński (Mitch&Mitch) oraz Hubert Zemler, Pat Stawiński, Kuba Staruszkiewicz i Kamil Pater (Natalia Przybysz), Tomek Kasiukiewicz (Artur Rojek, Mela Koteluk), a także mniej znani przedstawiciele młodego pokolenia, jak Kuba Dąbrowski i Żenia Shadziul.
„Latem pojawiła się na trasie koncertowej Korteza jako tajemniczy gość i bardzo skutecznie rozbudziła ciekawość fanów. Podczas łódzkiego festiwalu Great September jej koncert przyciągnął tłum tak gęsty, że wiele osób słuchało go stojąc za drzwiami klubu. Nie ma wątpliwości, że jej debiutancki album przyniesie artystce ogromną popularność”.
Maciej Drzewiecki (WPROST o kulturze)
„Lista artystów, którzy poznali się na talencie Darii Ryczek i zaprosili ją do współpracy, robi wrażenie nie tylko po wielkości nazwisk, ale i rozpiętości gatunkowej. Niezależnie od estetyki Daria Ryczek wnosi do muzyki pierwiastek własnej artystycznej osobowości i przede wszystkim ogrom wokalnej masterklasy”.
Roksana Pertek (MUZYKOHOLICY.com)
„Wytwórnia Jazzboy Records ma niebywałe wyczucie do łagodnej, nieco melancholijnej, chwytającej za serce muzyki rezonującej z dziesiątkami osób. Jej odkryciami są Kortez i Kaśka Sochacka, a najnowsze to Daria ze Śląska, artystka z zaledwie dwoma singlami na koncie, ale z już wyrazistym charakterem i ogromnym potencjałem”.
GREAT SEPTEMBER (strona festiwalu)
„W czym tkwi fenomen artystki? Oprócz talentu, ciekawej barwy głosu i wrażliwości słychać, że Daria ma także coś do przekazania. Wszystko jest spójne, a my przewidujemy, że w przyszłym roku to Daria ze Śląska może powtórzyć sukces Kaśki Sochackiej nominowanej do Fryderyków”.
Nastazja Bloch (TVN)

🍓

W skład zespołu Darii wchodzą: Michał „Dimon” Jastrzębski (Lao Che), Tomek Kasiukiewicz (m.in. Artur Rojek, Mela Koteluk) oraz Eugeniusz „Żenia” Shadziul (Dr. Misio).

🍓

Daria ze Śląska mówi o sobie:
„Od urodzenia mieszkam na Śląsku. Miałam zostać zawodową siatkarką, ale po 11 latach treningów, kiedy nie szło mi już najlepiej zrezygnowałam i zostałam historykiem. Nie lubię wielkich miast i tłumów. Gdybym nie śpiewała, pisałabym teksty reklamowe albo powieści science-fiction. Jestem ufna, cierpię na niezdecydowanie, a w smutku czuję się najbezpieczniej”.

🍓

Szczegółowy program „Na Podzamczu Wolno vol. 2” znajduje się na stronie https://mok.olsztyn.pl/wydarzenia/2023/07/na-podzamczu-wolno-vol-2

🍓

Partnerem wydarzenia jest Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie.
Projekt dofinansowano ze środków MZPiTU w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2025.

Daria ze Śląska / Na Podzamczu Wolno vol. 2
16 lipca (niedziela) / ok godz. 20:30
Park Podzamcze (od ul. Nowowiejskiego)