Przejdź do treści

FINAŁ DESANTU KULTURY 2023/2024

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na finał trzech projektów Desantu Kultury – „BIOfeeling”, „W imię ojców i synów” oraz „Film REC.action”. 3 czerwca o godzinie 18:00 w Zajezdni Trolejbusowej oraz okolicznej przestrzeni Parku Centralnego zaprezentujemy efekty działań uczestników tworzących pod okiem Agnieszki Reimus Knežević, Przemysława Wasilkowskiego i Marcina Młynarczyka.

Biofeeling – uczestniczki tego projektu zaproszą na plenerową wystawę land artu do Parku Centralnego oraz wystawę kompozycji roślinnych. Land art, czyli sztuka ziemi rozwinęła się w latach 60 XX wieku. Artystyczna ingerencja w przestrzeń ziemi, w obszar środowiska naturalnego czasami bardzo radykalna, a czasem subtelna zmienia pejzaż, może przekształcić jego fragment. Uczestniczki projektu postarają się subtelnie wkroczyć w pejzaż Parku Centralnego zapraszając Państwa do refleksji na temat ingerencji człowieka w życie Ziemi.

W imię ojców i synów – na zamykający projekt „W imię ojców i synów” pokaz, złożą się fragmenty nagrań video, improwizacji teatralnych, scen, ćwiczeń, działań performatywnych, które posłużyły uczestnikom projektu jako narzędzia do odkrywania swojej męskiej tożsamości. Po kilku miesiącach pracy twórczej i nieustannym zadawaniu sobie pytań o współczesne męskie relacje, odpowiedzi nie są jednoznaczne i wyczerpujące, dlatego też finałowy pokaz będzie raczej otwartą dla widzów/świadków sytuacją wciąż rozwijającego się procesu, patchworku, pełnego sprzeczności, niekonsekwencji i niejasności, niż zwartą artystyczną odpowiedzią na pytanie: co to znaczy być mężczyzną w XXI wieku. Często jednak w życiu bywa tak, że coś, co wydaje się niejasne, zawiera jakąś prawdę; jest niejasne, gdyż niepodobna orzec: „to jest tylko to, wyłącznie to”.

Film REC.action – w ramach finału projektu „Film REC.action” zaprezentowane zostaną częściowe efekty pracy uczestników warsztatów. Podczas realizacji projektu odbywały się równolegle zajęcia dla realizatorów obrazu i montażystów, a także dla tych, którzy lepiej czują się przed kamerą. Podczas prezentacji efektów działań będzie można zobaczyć teledysk świąteczny OTL, w którym zagrali uczestnicy projektu oraz filmy zrealizowane przez uczestników projektu:

  • trzy produkcje typu „making off” z planu teledysku,
  • fragmenty filmów animowanych z dubbingiem,
  • reportaż „ Pomocnicy z Szuflandii”
    oraz inne.

FINAŁ DESANTU KULTURY 2023/2024
3 czerwca (poniedziałek) / godz. 18:00
Zajezdnia trolejbusowa, ul. Knosały
Wstęp wolny

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia