Przejdź do treści

Hanna Pyrzyńska i Joanna Milewicz:

Niebo czarne

  • 17:00

  • Galeria Amfilada, Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3

Wstęp wolny

W ramach cyklu ULOTNE MOK Olsztyn zaprasza na wernisaż wystawy HANNA PYRZYŃSKA I JOANNA MILEWICZ: NIEBO CZARNE. Wydarzenie odbędzie się w piątek 24 czerwca o godzinie 17:00.

W galerii AMFILADA zaprezentujemy wspólny malarski projekt Joanny Milewicz i Hanny Pyrzyńskiej. Autorki w poetycki sposób odkryją przed nami nowe oblicza znanego nam świata, dodając charakterystyczne dla swoich prac komentarze do rzeczywistości. Ich ciekawy styl malarski zostanie uzupełniony przez nietypowe lampy, które stworzą w przestrzeni ekspozycyjnej szczególną, nową plastyczność.  

Hanna Pyrzyńska urodziła się i mieszka w Warszawie. Absolwentka wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (dyplom wyróżniony przez warszawski oddział SARP-u w 1985 roku). Jako wolny słuchacz studiowała również malarstwo u prof. Stefana Gierowskiego w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się malarstwem, ilustracją książkową, a na co dzień ilustracją prasową. Od 1992 roku stale współpracuje z „Gazetą Wyborczą”. Ilustracje zamieszczała także w innych pismach: „Dziecko”, „Elle”, „Le Monde”, „Courrier International”.

Joanna Milewicz to artystka urodzona w Olsztynie. Studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w pracowni profesora Rajmunda Ziemskiego i w pracowni tkaniny Zbigniewa Gostomskiego w 1982 roku. Uprawia malarstwo wraz z instalacją, a także projektuje wydawnictwa, okładki płyt i plakaty teatralne. Była stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki. Obecnie zajmuje się krytyką polityczno-społeczną, „pisząc” obrazy będące komentarzami do otaczającej rzeczywistości.

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Pełno ich nigdzie.

W ramach cyklu ULOTNE MOK Olsztyn wraz z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zapraszają na olsztyńską odsłonę pokazów plenerowej wystawy „Pełno ich nigdzie. Przywracanie pamięci o polskich Żydach w przestrzeni miejskiej”.

czytaj więcej