Przejd┼║ do tre┼Ťci

Sweat

• Park Podzamcze, przy fontannie ÔÇ×Ryba z dzieckiemÔÇŁ

Wst─Öp wolny

W ramach cyklu ­čŹô CHWACKO ­čŹô MOK Olsztyn zaprasza na tegoroczn─ů edycj─Ö popularnego cyklu kina plenerowego w Parku Podzamcze! Tym razem postanowili┼Ťmy skoncentrowa─ç si─Ö na kinie polskim. Spotyka─ç si─Ö b─Ödziemy tradycyjnie w kolejne poniedzia┼éki lipca i sierpnia nieopodal fontanny ÔÇ×Ryba z dzieckiemÔÇŁ.
­čôŻ´ŞĆ Kolejny seans to film ­čĹë ÔÇ×SweatÔÇŁ w re┼╝yserii Magnusa von Horna, kt├│ry b─Ödziecie mogli obejrze─ç ju┼╝ 10 lipca o godz. 21:30.

­čŹô

┬╗ÔÇ×SweatÔÇŁ to poruszaj─ůcy i wyrazisty portret polskiej influencerki. Niezwykle wsp├│┼éczesny film o nowym rodzaju samotno┼Ťci w czasach social medi├│w.┬ź
– komitet selekcyjny Festiwalu w Cannes.

­čŹô

Komu potrzeba przyjaciół, kiedy ma się setki tysięcy followersów?

­čŹô

ÔÇ×Sweat” opowiada o trzech dniach z ┼╝ycia Sylwii Zaj─ůc (Magdalena Kole┼Ťnik), influencerki fitness, kt├│ra dzi─Öki popularno┼Ťci w mediach spo┼éeczno┼Ťciowych zyska┼éa status celebrytki. W internecie ma setki tysi─Öcy followers├│w, w realu otacza j─ů grupa lojalnych wsp├│┼épracownik├│w, a na imprezach ka┼╝dy pr├│buje do niej podej┼Ť─ç i j─ů pozna─ç. Jednak kiedy jest w domu i wy┼é─ůcza telefon, zostaje zupe┼énie sama. Cho─ç Sylwia z ┼éatwo┼Ťci─ů, spontanicznie i bez cenzury dzieli si─Ö swoj─ů codzienno┼Ťci─ů z tysi─ůcami nieznajomych, jej prywatne ┼╝ycie w og├│le nie przypomina kolorowego ┼Ťwiata z Instagrama.

­čŹô

Kiedy Sylwia zdecyduje si─Ö umie┼Ťci─ç w sieci odwa┼╝ne nagranie, b─Ödzie ono pocz─ůtkiem serii wydarze┼ä, kt├│re stan─ů si─Ö pr├│b─ů zar├│wno dla niej, jak i dla nielicznych os├│b, kt├│re znaj─ů j─ů bli┼╝ej. W ci─ůgu trzech dni dziewczyna nieoczekiwanie odkryje ciemn─ů stron─Ö swojej popularno┼Ťci, a jednocze┼Ťnie pozna prawdziw─ů blisko┼Ť─ç. Re┼╝yser ┼é─ůczy intymny, kameralny dramat z konwencj─ů thrillera, by opowiedzie─ç o t─Ösknocie za mi┼éo┼Ťci─ů w ┼Ťwiecie, w kt├│rym kochaj─ů ci─Ö t┼éumy.

­čŹô

ÔÇ×Sweat” w re┼╝yserii nagrodzonego Paszportem Polityki Magnusa von Horna to jedyna polska fabu┼éa, kt├│ra znalaz┼éa si─Ö w oficjalnej selekcji ostatniego Festiwalu Filmowego w Cannes. To tak┼╝e zdobywca najwi─Ökszej liczby nagr├│d na 45. Festiwalu Polskich Film├│w Fabularnych w Gdyni, w tym Srebrnych Lw├│w dla Najlepszego Filmu. W rol─Ö Sylwii brawurowo wcieli┼éa si─Ö Magdalena Kole┼Ťnik, obwo┼éana przez zagranicznych dziennikarzy ÔÇ×objawieniem polskiego kinaÔÇŁ, czego potwierdzeniem okaza┼éy si─Ö a┼╝ 3 statuetki na festiwalu w Gdyni. Aktorce na ekranie partneruj─ů Julian ┼Üwie┼╝ewski, Aleksandra Konieczna i Zbigniew Zamachowski. Film wyprodukowa┼é Mariusz W┼éodarski (Lava Films), odpowiedzialny m.in. za produkcj─Ö ÔÇ×┼Üniegu ju┼╝ nigdy nie b─ÖdzieÔÇŁ Ma┼égorzaty Szumowskiej.

Re┼╝yseria: Magnus von Horn
Wyst─Öpuj─ů: Magdalena Kole┼Ťnik, Julian ┼Üwie┼╝ewski, Aleksandra Konieczna
Kraj produkcji: Polska, Szwecja
Rok produkcji: 2020
J─Özyk oryginalny: polski
Gatunek: dramat
Czas trwania: 100 min.

[opis dystrybutora: https://gutekfilm.pl/sweat-von-horn]

­čŹô

Wszystkie filmy cyklu Kino PL_enerowe MOK Olsztyn b─Ödziecie mogli obejrze─ç w Parku Podzamcze, nieopodal fontanny ÔÇ×Ryba z dzieckiemÔÇŁ.

KINO PL_enerowe
SWEAT, re┼╝. Magnus von Horn (100 min.)
10 lipca (poniedziałek) / godz. 21:30
Park Podzamcze, przy fontannie ÔÇ×Ryba z dzieckiemÔÇŁ
Wst─Öp wolny

Sponsorem cyklu Kino PL_enerowe MOK Olsztyn jest Michelin Polska.

Partnerem cyklu Kino PL_enerowe MOK Olsztyn jest Casablanca Restauracja.

Pozostałe projekcje cyklu KINO PL_enerowe:

26.06 PN 21:30PIOSENKI O MI┼üO┼ÜCI, re┼╝. Tomasz Habowski (90 min.),  najwi─Ökszy przeb├│j ostatniego festiwalu w Gdyni,
24.07 PN 21:00 / IO, re┼╝. Jerzy Skolimowski (86 min.), opowie┼Ť─ç o nas samych, odbijaj─ůcych si─Ö w wilgotnych oczach osio┼éka,
31.07 PN 21:00 / SILENT TWINS, reż. Agnieszka Smoczyńska (113 min.), wizjonerski film jako studium toksycznej więzi, artystycznego geniuszu i kobiecego buntu,
14.08 PN 21:00 / G┼üUPCY, re┼╝. Tomasz Wasilewski (115 min.), opowie┼Ť─ç o biologiczno┼Ťci, wi─Özach krwi, pierwotnych impulsach i ich zderzeniu z rodzin─ů,
21.08 PN 21:00 / CICHA ZIEMIA, re┼╝. Aga Woszczy┼äska (113 min.), zagro┼╝one ma┼é┼╝e┼äskie status quo jako metafora alienacji i oboj─Ötno┼Ťci.

Dowiedz si─Ö wi─Öcej

udost─Öpnij

Newsletter

Zapisz si─Ö do Newslettera, aby by─ç na bie┼╝─ůco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski O┼Ťrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodz─ůce wydarzenia