Przejdź do treści

Kino Plenerowe:

Barany. Islandzka opowieść

  • 21:00

  • Park Podzamcze

Wstęp wolny

W ramach cyklu ULOTNE MOK Olsztyn zaprasza na tegoroczną odsłonę popularnego cyklu Kina Plenerowego w Parku Podzamcze. Spotykamy się w kolejne poniedziałki lipca i sierpnia nieopodal fontanny „Ryba z dzieckiem”.

W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi pierwotna projekcja zaplanowana na 18 lipca została odwołna i przełożona na 22 sierpnia.

Zapraszamy Was na projekcję doskonałego filmu „Barany. Islandzka opowieść” w reżyserii Grímura Hákonarsonona.

Film to zwycięzca sekcji Un Certain Regard festiwalu w Cannes. Komediodramat Grimura Hákonarsona rozgrywa się w scenerii dalekiej Północy i opowiada historię dwóch braci, mieszkających na odludziu. Gummi (Sigurður Sigurjónsson) i Kiddi (Theodor Júlíusson) są rywalizującymi ze sobą hodowcami rzadkiej odmiany islandzkich owiec. Żyją w zgodzie z wielowiekową tradycją. Cenią ponad wszystko swoją wolność. A przy tym nie rozmawiają ze sobą od czterdziestu lat. Listy dostarczane z pomocą pasterskiego psa są jedyną formą ich sporadycznej komunikacji. Wieloletni braterski spór nabiera nowej siły, gdy nieprzewidziane zdarzenia zagrożą ich dotychczasowemu życiu.

„Barany. Islandzka opowieść” – islandzki kandydat do Oscara – jest przepełniony błyskotliwymi obserwacjami, ciepłem i ironicznym humorem. Reżyser przenikliwie ukazuje obraz ludzi broniących – czasem w uparty, a czasem w komiczny sposób – swojego stylu życia i niezależności. Film Hákonarsona to hymn na cześć przekornej ludzkiej natury, która w najtrudniejszej sytuacji potrafi zachować się w nieprzewidywalny, budzący podziw sposób. Finał „Baranów. Islandzkiej opowieści” – jedna z najbardziej wzruszających scen w kinie europejskim ostatnich lat – nie pozostawi nikogo obojętnym.

[opis dystrybutora: https://gutekfilm.pl/barany-hakonarson]

Wszystkie filmy cyklu Kino Plenerowe MOK Olsztyn będzie można oglądać w Parku Podzamcze, nieopodal fontanny „Ryba z dzieckiem”.

Partnerem cyklu Kino Plenerowe MOK Olsztyn jest Casablanca Restauracja.

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Ale Sztuka! Nad Długim!

W ramach cyklu ULOTNE na gościnnych brzegach Jeziora Długiego ponownie zasiejemy kulturowe ziarna inteligentnej rozrywki dla całych rodzin! MOK Olsztyn raz jeszcze zaprasza nad jeden z najpiękniejszych olsztyńskich akwenów do zabawy podczas familijnego projektu animacyjnego „Ale Sztuka! Nad Długim!”, tym razem realizowanego pod szyldem „Ale Dziko!”. Wydarzenie „Daleko, daleko…” odbędzie się we wtorek 23 sierpnia, […]

czytaj więcej

Dzień Niepodległości Ukrainy

W imieniu wspólnoty Dwa Skrzydła serdecznie zapraszamy w środę 24 sierpnia do Zajezdni trolejbusowej przy Knosały na artystyczne obchody Dnia Niepodległości Ukrainy / День Незалежності України. W programie m.in. warsztaty, namioty z artykułami rzemieślniczymi, wystawa kultury ukraińskiej, strefa fotograficzna, projekcje filmowe i występy taneczno-wokalne! Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17, a wstęp jest bezpłatny.Więcej na […]

czytaj więcej