Przejdź do treści

Kult Akustik

W ramach cyklu LETNIA ODYSEJA w olsztyńskim Amfiteatrze wystąpi grupa KULT! 💐👨‍🚀💐 MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na wyjątkowy koncert w ramach trasy AKUSTIK, który odbędzie się we wtorek 30 lipca o godz. 20:00.

Zespół KULT powstał na początku 1982 roku w Warszawie. Swój pierwszy koncert zagrał 7 lipca 1982 roku w warszawskim klubie „Remont”. KULT to chyba jedyny w Polsce zespół, który aktywnie i nieprzerwanie gra już prawie czterdzieści lat. Do tej pory nagrali siedemnaście płyt długogrających, w tym takie klasyki, jak m.in. „Spokojnie”, „Tata Kazika”, „Muj Wydafca” czy „Ostateczny Krach Systemu Korporacji”.

Polscy radiosłuchacze znają doskonale ponad trzydzieści utworów KULTU ze wszystkich list przebojów. Ich serca podbiły m.in. „Piosenka młodych wioślarzy”, „Do Ani”, „Krew Boga”, „Polska”, „Parada wspomnień”, „Rząd oficjalny”, „Celina”, „Baranek”, „Kochaj mnie, a będę twoją”, „Gdy nie ma dzieci” i wiele, wiele innych.

Zagrali ponad trzy tysiące koncertów. Występowali ośmiokrotnie w Jarocinie i na wszystkich innych festiwalach oraz przeglądach w Polsce. Oprócz tego gościli na koncertach w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Czechach, Islandii, Szwecji, Stanach Zjednoczonych. Ich koncerty to ponad dwugodzinne spektakle.

Niekwestionowanym liderem zespołu jest Kazik Staszewski, którego działalność zarówno zespołowa, jak i solowa charakteryzuje się nie tylko sukcesami pod względem artystycznym, ale i komercyjnym. Obecnie zespół występuje w składzie:

Kazik Staszewski: śpiew, saksofon
Konrad Wantrych: klawisze
Ireneusz Wereński: bas
Wojciech Jabłoński: gitara
Tomasz Goehs: perkusja
Janusz Zdunek: trąbka
Mariusz Godzina: saksofon tenorowy, saksofon barytonowy
Jarosław Ważny: puzon

Trasa AKUSTIK to wyjątkowa okazja, by wysłuchać największych przebojów grupy w nowych, ciekawych aranżacjach. Absolutna klasyka polskiej muzyki, tym razem „bez prądu”, na żywo już 30 lipca w olsztyńskim Amfiteatrze!

Kult Akustik
30 lipca (wtorek) / godz. 20:00
Amfiteatr w Olsztynie, ul. Zamkowa 1
Bilety w cenie 130 zł dostępne:

  • na stronie bilety.mok.olsztyn.pl;
  • w Galerii Dobro (Stare Miasto 24/25);
  • w Muzeum Nowoczesności (Knosały 3b);
  • w Galerii wARTe Świeczki (Dąbrowszczaków 3).

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Wspierają nas