Międzynarodowa Noc Muzeów

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza do Muzeum Nowoczesności na Międzynarodową Noc Muzeów! Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 18 maja o godz. 18:00 i potrwa do północy.

Z okazji Nocy Muzeów w Zajezdni trolejbusowej odbędzie się finisaż wystawy „Zajezdnia Augiasza”, poświęconej dawnym i współczesnym pomysłom na sprzątanie i ewolucji sprzętu służącego do tego celu.
Podczas Nocy Muzeów planujemy oprowadzania kuratorskie, demonstracje pracy zabytkowych odkurzaczy, pokazy „Jak to działa?” w ramach Kliniki Chorych Odkurzaczy, a także – oczywiście – atrakcyjne zabawy!
W Tartaku Raphaelsohnów można będzie również oglądać wystawy stałe oraz ciekawą ekspozycję czasową „Miasto umiera i rodzi się. 670 lat Olsztyna”.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Międzynarodowa Noc Muzeów
18 maja (sobota) / godz. 18:00-23:59