Przejdź do treści

Nocny Kochanek

  • 20:00

  • Amfiteatr, ul. Zamkowa

kup bilet

W ramach cyklu CHWACKO w olsztyńskim Amfiteatrze wystąpi Nocny Kochanek! 🍓 MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na koncert Bogów Hewi w niedzielę 2 lipca o godz. 20:00.

Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut… ucha. Tekstowo – mają być jaja, a utwory koniecznie muszą opierać się na faktach, czasami nawet autentycznych… Wykorzystując humor, dystans do świata, pastisz i gry językowe, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej, ale nie tylko.

🍓

Grupa powstała w 2012, jako alter ego Night Mistress. Wówczas reżyser Bartek Walaszek poprosił zespół o nagranie utworu o legendarnym już Docencie. „Minerał Fiutta” znalazł się w pełnometrażowej kreskówce „Kapitan Bomba – Zemsta Faraona” i do tej pory pozostaje hymnem zespołu, skandowanym przez publikę na każdym koncercie. Zespół miał być chwilowym żartem i oddechem od poważnego grania w Night Mistress. Gdy okazało się, że rozbawił także publiczność, a i członkowie grupy czuli się lepiej w jajcarskim wydaniu, został z chłopakami na dłużej.

🍓

W 2015 roku ukazała się pierwsza płyta studyjna Nocnego Kochanka o tajemniczym tytule „Hewi Metal”. Metalowa brać podzieliła się na kochających Kochanka i na tych, dla których żarty z metalu to żenada i przesada. Dzięki tej drugiej opinii powstał przekorny utwór tytułowy wydanej w styczniu 2017 roku drugiej płyty Nocnego Kochanka „Zdrajcy Metalu”. Życie zespołu po premierze albumu zamieniło się w pasmo sukcesów. To stali bywalcy Oficjalnej Listy Sprzedaży płyt w Polsce, gdzie wyprzedzają bez problemu Metallikę, czy rankingu Turbo Top Antyradia i kilkudziesięciu innych zestawień mediów muzycznych.

🍓

Od dłuższego czasu zespół jest znany z wyprzedanych koncertów nawet pół roku przed występami. Hasło „sold out” pojawia się na ich plakatach już tak często, że równie często pojawiają się pytania co to za support 😉

🍓

Przez kilka lat grania Nocny Kochanek zaliczył już największe sceny klubowe i festiwalowe w Polsce, ale nie wstydzi się i lubi wracać też do tych najmniejszych. Po roku intensywnej promocji albumu bez wsparcia dużej wytwórni i wielkich stacji radiowych „Zdrajcy Metalu” otrzymali status złotej płyty. Występ na Pol’and’Rock Festiwal 2018 w Kostrzynie nad Odrą zgromadził rekordową liczbę publiczności.

🍓

11 stycznia 2019 odbyła się premiera trzeciego albumu grupy – „Randka w Ciemność”. Zespół wyruszył w trasę koncertową zatytułowaną „Trasa w Ciemność”, która zakończyła się w grudniu 2019 roku na warszawskim Torwarze w towarzystwie gości: Joanny Kołaczkowskiej, Tomasza Karolaka oraz Michała Wiśniewskiego. W październiku 2020 roku album „Randka w Ciemność” został uhonorowany najważniejszą nagrodą muzyczną w kraju – Fryderykiem w kategorii 'Najlepszy album roku’ w kategorii metal.
🍓
24 września 2021 ukazał się nowy album zespołu Nocny Kochanek – „Stosunki Międzynarodowe”. Album, którego głównym zadaniem jest skupienie uwagi słuchaczy na tekstach. Na płycie znajduje się dziewięć utworów oryginalnie wykonywanych przez znane zespoły hardrockowe i heavymetalowe, których warstwa liryczna, a przy okazji muzyczna, całkiem dobrze wpisują się w konwencję Nocnego Kochanka. Teksty zostały przetłumaczone na język polski w taki sposób, aby zachować ich pierwotny przekaz, a jednocześnie nadać im parodystyczny styl Nocnego Kochanka.

🍓

We wrześniu 2022 roku odbyła się premiera czwartego autorskiego albumu zespołu pod tytułem „O Jeden Most Za Daleko”. Jest to płyta eklektyczna, stanowiąca dość szeroki przekrój muzyki rockowo-metalowej – od akustycznych rockowych klimatów w stylu Boston, poprzez rock and rolla à la Van Halen, klasykę typową dla Iron Maiden i Judas Priest, po bardziej agresywne granie spod znaku Iced Earth czy Metalliki. Tematyka tekstów typowa dla Nocnego Kochanka: miłość. Ciekawostką jest „Numer z Banjo”, w którym pierwsze skrzypce gra… banjo.

🍓

O tym, że zespół słusznie jest uznawany za jedną z największych koncertowych rakiet w Polsce, będziecie mogli przekonać się już 2 lipca w olsztyńskim Amfiteatrze MOK Olsztyn!

🍓

Koncert Nocnego Kochanka odbędzie się w ramach Finału Konkursu Młodych Zespołów 👉 FEST MUZA 2023

🍓

Członkowie zespołu:
Krzysiek Sokołowski – wokal
Arkadiusz Majstrak – gitara
Artur Pochwała – bas
Robert „Kazon” Kazanowski – gitara
Artur Żurek – perkusja

🍓

Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin
Partner wydarzenia: Województwo Warmińsko-Mazurskie

🍓

Nocny Kochanek
2 lipca (niedziela) / godz. 20:00
Amfiteatr, ul. Zamkowa

📣 Bilety: 79 zł dostępne:
🍓 na stronie https://bilety.mok.olsztyn.pl/;
🍓 w Galerii Dobro (Stare Miasto 24/25);
🍓 w Muzeum Nowoczesności (Knosały 3b);
🍓 w Galerii wARTe Świeczki (Dąbrowszczaków 3)

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Wojtek VOYT Szymański

Z przyczyn niezależnych od MOK Olsztyn wydarzenie zostaje odwołane. —————————————— W ramach cyklu CHWACKO MOK Olsztyn zaprasza na wernisaż wystawy Wojtka Szymańskiego (VOYT)! 🍓 Ekspozycję „Gdzieś wplatane w kiedyś” otworzymy w czwartek 6 lipca o godz. 18:00 w Galerii Amfilada (Kamienica Naujacka). 🍓 Wojtek Szymański (VOYT) to artysta tajemniczy, którego tożsamość znana jest jedynie wąskiej […]

czytaj więcej