Przejdź do treści

Pełno ich nigdzie.

Śladami przedwojennych firm żydowskich w Olsztynie

  • 11:00

  • Start: Tartak Raphaelsonów

Wstęp wolny

W ramach cyklu ULOTNE MOK Olsztyn zaprasza na kolejną odsłonę Spaceru z Muzeum Nowoczesności! Tym razem zachęcamy do udziału w wyprawie śladami firm żydowskich przedwojennego Olsztyna. Spacer poprowadzi badacz i popularyzator historii regionu, Rafał Bętkowski.

Uczestnicy wydarzenia poznają szczegóły dotyczące udziału społeczności żydowskiej w życiu miasta. Autor oprowadzi uczestników po miejscach, w których działały w dawnym Olsztynie znane firmy żydowskie. Wskaże, jakie pamiątki przetrwały po nich do dzisiaj. Wycieczka rozpocznie się w sobotę 23 lipca o godz. 11:00 spod Tartaku Raphaelsohnów.

Wydarzenie towarzyszy wystawie plenerowej „Pełno ich nigdzie. Przywracanie pamięci o polskich Żydach w przestrzeni miejskiej”, zrealizowanej dzięki staraniom Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Centrum Badań nad Holokaustem i Mniejszościami Religijnymi w Oslo – HL-Senteret. Więcej szczegółów na: https://www.facebook.com/events/395775409253937/

Zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu z funduszy EOG i funduszy norweskich oraz budżetu krajowego.

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Survival kuglarski z OTU

SURVIVAL KUGLARSKI Z OTUTEATRALNE DNI OLSZTYNAWARSZTATY23.07 SO 12:00Park Podzamcze Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

czytaj więcej