Przejdź do treści

Pieniądze w kulturze. Fakty i mity

Czy kultura powinna mieć stałe i nienaruszalne miejsce w strategiach wizerunkowych Olsztyna? Kształtować jego tożsamość i stawać się rozpoznawalnym towarem eksportowym gminy? Czy synergiczne działanie decydentów na rzecz szeroko rozumianej kultury – wbrew podziałom i partykularnym interesom – jest w ogóle możliwe?

Czy skuteczna kreowanie olsztyńskiego krajobrazu kulturowego jest w ogóle możliwe przy dotacjach na poziomie błędu statystycznego? Jak pogodzić misyjność działań z wszechobecną komercjalizacją? Raczej Zenek czy raczej Możdżer?

Dlaczego widzialność kultury miejskiej tak często jest pętana urawniłowką bezdusznych, czasem wręcz oderwanych od rzeczywistości przepisów? A może w ogóle nadciąga zmierzch samorządowych instytucji kultury w klasycznym rozumieniu? Być może miejsce kreatorów lokalnego życia kulturalnego zajmą administratorzy obiektów i czysto merkantylne outsourcowanie usług?

I wreszcie nieśmiertelne: czy powinniśmy płacić za kulturę?
Być może nie znamy (jeszcze) wszystkich odpowiedzi na te pytania. Ale wiemy, że na pewno warto się nad nimi pochylić. Dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w otwartej dyskusji na temat finansowania olsztyńskiej kultury! Debata „Pieniądze w kulturze. Fakty i mity” odbędzie się w środę 22 listopada o godz. 18:00 w sali pod Amfiteatrem. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny – serdecznie zapraszamy!

Pieniądze w kulturze. Fakty i mity
22 listopada (środa) / godz. 18:00
Sala pod Amfiteatrem, ul. Zamkowa 1
Wstęp wolny

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Wspierają nas