Przejdź do treści

Sławek Uniatowski / Milena Lange / Warsaw Impressione Orchestra:

Przeboje Wielkiego Ekranu

  • 11:00

  • Amfiteatr, ul. Zamkowa

kup bilet

W ramach cyklu CHWACKO w olsztyńskim Amfiteatrze zagrają: Sławek Uniatowski, Milena Lange i Warsaw Impressione Orchestra! 🍓 MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na koncert „Przeboje Wielkiego Ekranu“ organizowany w ramach Roztańczonych Dni Olsztyna w sobotę 29 lipca o godz. 20:00.

Sławek Uniatowski to pochodzący z Torunia wokalista, kompozytor, autor tekstów i multiinstrumentalista. Miał pięć lat, gdy rozpoczął samodzielną naukę gry na instrumentach klawiszowych. Szybko zainteresował się jazzem, co z kolei zapoczątkowało jego karierę wokalną.

🍓

Już jako nastolatek Uniatowski zaczął komponować i pisać teksty piosenek. Współtworzył toruński zespół Kije, w którym komponował oraz grał na syntezatorach. Wiosną 2005 roku wziął udział w czwartym sezonie talent show „Idol”. Dotarł do finału, a ostatecznie zajął drugie miejsce. W tym samym roku wraz z Marylą Rodowicz nagrał utwór „Będzie to co musi być”, wydany na jej płycie „Kochać”. W 2006 roku nagrał piosenkę „Kocham cię”, która trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu „Ja wam pokażę” w reżyserii Denisa Delica. W tym samym roku wystąpił wraz ze Zbigniewem Wodeckim oraz Janem Kantym Pawluśkiewiczem podczas XLIII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

🍓

Pod koniec 2008 roku założył zespół Uniatowski Project. W 2010 roku zajął pierwsze miejsce na Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu, gdzie wykonał utwory „Wymyśliłem ciebie” Andrzeja Zauchy oraz „This Never Happened Before” Paula McCartneya.

🍓

Baryton Uniatowskiego można było usłyszeć m.in. w projekcie „Poland Why Not” oraz podczas koncertów z big bandami, w ramach których artysta wykonywał repertuar Franka Sinatry, Tony’ego Bennetta, Nata „King” Cole’a, Cheta Bakera czy Elli Fitzgerald.

🍓

Oficjalna premiera debiutanckiej płyty Sławka Uniatowskiego odbyła się 20 kwietnia 2018 roku. Uniatowski „Metamorphosis” to zbiór 13 kompozycji Sławka Uniatowskiego, do których teksty napisał sam artysta oraz zaproszeni do współpracy: Tomasz Organek, Janusz Onufrowicz oraz Michał Zabłocki.

🍓

Milena Lange (sopran) to absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu wybitnej śpiewaczki Anny Radziejewskiej. Jest artystką o szerokim kręgu zainteresowań muzycznych i laureatką wielu konkursów wokalnych dla młodych wykonawców. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych mistrzów śpiewu operowego.

🍓

Z powodzeniem koncertuje na scenach filharmonicznych i teatralnych (Francja, Włochy, Norwegia, Chorwacja, Litwa, Czechy). Często gości na scenach takich sal koncertowych jak: Filharmonia Narodowa w Warszawie, Opera Leśna w Sopocie, Centrum Kongresowe ICE Kraków, Zamek Królewski w Warszawie, Filharmonia Bałtycka w Gdańsku czy Sala Ziemi w Poznaniu. Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi oraz kameralnymi w Polsce i za granicą. W trakcie swojej dotychczasowej działalności artystycznej współpracowała z wieloma mistrzami batuty m.in. z Andreą de Carlo, Rubenem Silvą, Krzesimirem Dębskim, Tomaszem Szymusiem, Maciejem Niesiołowskim, Piotrem Wijatkowskim, Bartoszem Żurakowskim, Adamem Klockiem…

🍓

Milena Lange bierze czynny udział w spektaklach operowych, musicalowych oraz koncertach. Debiutem operowym artystki był udział w światowej prapremierze opery „Il Trespolo Tutore” Allessandra Stradelli, w której zagrała główną rolę – Artemisię z Orkiestrą Instrumentów Historycznych Zakładu Muzyki Dawnej pod batutą Maestro Andrea De Carlo z Conservatorio Statale di Musica Alessandro Casella w Akwili. W kwietniu 2018 roku za kreację roli Artemisii w przedstawieniu „Il Trespolo Tutore” w Operze Nova w Bydgoszczy otrzymała II nagrodę w konkursie na najciekawszą osobowość 11. Międzynarodowego Operowego Forum Młodych w Bydgoszczy. Kolejną ważną rolą operową w karierze artystki była tytułowa postać Semiramidy z opery Gioacchino Rossiniego, w którą wcieliła się w 2021 roku dzięki współpracy z Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie pod opieką reżysera Michała Znanieckiego. Chętnie wykonuje również repertuar z kręgu muzyki rozrywkowej występując z: Natalią Kukulską, Sławkiem Uniatowskim, Piotrem Cugowskim, Jackiem Borkowskim czy z Natalią Niemen. Jest założycielką i menadżerką orkiestry symfonicznej Warsaw Impressione Orchestra.

🍓

Warsaw Impressione Orchestra to niezwykle prężnie i wszechstronnie działająca polska orkiestra symfoniczna powstała w 2014 r. w Warszawie. Zespół tworzą muzycy na co dzień grający m.in. w orkiestrze Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Polskiej Orkiestrze Radiowej czy Sinfonii Varsovii oraz wyróżniający się studenci i absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

🍓

Muzycy koncertują w składzie kameralnym i symfonicznym od kilku lat, prezentując publiczności m.in. muzykę klasyczną, filmową i rozrywkową. Orkiestra Impressione ma na swoim koncie koncerty pod batutą takich mistrzów jak: Tomasz Szymuś, Maciej Niesiołowski, Krzesimir Dębski, Ruben Silva, Piotr Wijatkowski, Jakub Zwierz, Tomasz Labuń i in.

🍓

IMPRESSIONE to – tłumacząc nazwę z języka włoskiego – WRAŻENIE. Połączenie młodzieńczej energii z doświadczeniem uznanych muzyków pozwala dostarczyć słuchaczom nadzwyczajnych wrażeń podczas koncertów.

🍓

Koncert poprowadzi znana i lubiana aktorka Laura Łącz – absolwentka PWST w Warszawie oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

🍓

Na scenie teatralnej artystka zadebiutowała 3 lutego 1978 roku rolą Kobiety w sztuce „Ballada Łomżyńska” Ernesta Brylla. W latach 1977-2000 występowała na deskach Teatru Polskiego w Warszawie. W roku 1983 otrzymała Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego.

🍓

Wystąpiła w kilkudziesięciu filmach fabularnych, telewizyjnych, serialach, przedstawieniach teatralnych i Teatru Telewizji. Jest również autorką książek dla dzieci, między innymi „Sekret czarnego łabędzia”, „Spełnione marzenia” oraz „Bajki i wiersze na cztery pory roku”.

🍓

Koncert „Przeboje Wielkiego Ekranu“ będzie częścią Roztańczonych Dni Olsztyna, odbywających się na Starym Mieście pomiędzy 27 i 30 lipca.

🍓

Roztańczone Dni Olsztyna
Sławek Uniatowski, Milena Lange, Warsaw Impressione Orchestra: Przeboje Wielkiego Ekranu
 29 lipca (sobota) / godz. 20:00
Amfiteatr w Olsztynie

📣 Bilety: 50 zł dostępne:
🍓 na stronie https://bilety.mok.olsztyn.pl/;
🍓 w Galerii Dobro (Stare Miasto 24/25);
🍓 w Muzeum Nowoczesności (Knosały 3b);
🍓 w Galerii wARTe Świeczki (Dąbrowszczaków 3).

W sprzedaży dostępny jest również karnet, uprawniający do wejścia na koncert „Przeboje Wielkiego Ekranu” oraz na koncert Baranovskiego, który odbędzie się dzień wcześniej (28.07) o godz. 20:00 w olsztyńskim Amfitearze.

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Letni Uniwersytet im. Ambrożego Kleksa

Letni Uniwersytet im. Ambrożego Kleksa to wakacyjny cykl animacyjno-edukacyjny inspirowany fabułą książek Jana Brzechwy, cieszących się popularnością w kolejnych pokoleniach czytelników i stanowiących fenomen polskiej kultury i popkultury.

czytaj więcej