Sławek Uniatowski / Milena Lange / Warsaw Impressione Orchestra:
Przeboje Wielkiego Ekranu
info
-
11:00
-
Amfiteatr, ul. Zamkowa
W ramach cyklu CHWACKO w olsztyńskim Amfiteatrze zagrają: Sławek Uniatowski, Milena Lange i Warsaw Impressione Orchestra! MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na koncert „Przeboje Wielkiego Ekranu“ organizowany w ramach Roztańczonych Dni Olsztyna w sobotę 29 lipca o godz. 20:00.
Sławek Uniatowski to pochodzący z Torunia wokalista, kompozytor, autor tekstów i multiinstrumentalista. Miał pięć lat, gdy rozpoczął samodzielną naukę gry na instrumentach klawiszowych. Szybko zainteresował się jazzem, co z kolei zapoczątkowało jego karierę wokalną.
Już jako nastolatek Uniatowski zaczął komponować i pisać teksty piosenek. Współtworzył toruński zespół Kije, w którym komponował oraz grał na syntezatorach. Wiosną 2005 roku wziął udział w czwartym sezonie talent show „Idol”. Dotarł do finału, a ostatecznie zajął drugie miejsce. W tym samym roku wraz z Marylą Rodowicz nagrał utwór „Będzie to co musi być”, wydany na jej płycie „Kochać”. W 2006 roku nagrał piosenkę „Kocham cię”, która trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu „Ja wam pokażę” w reżyserii Denisa Delica. W tym samym roku wystąpił wraz ze Zbigniewem Wodeckim oraz Janem Kantym Pawluśkiewiczem podczas XLIII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Pod koniec 2008 roku założył zespół Uniatowski Project. W 2010 roku zajął pierwsze miejsce na Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu, gdzie wykonał utwory „Wymyśliłem ciebie” Andrzeja Zauchy oraz „This Never Happened Before” Paula McCartneya.
Baryton Uniatowskiego można było usłyszeć m.in. w projekcie „Poland Why Not” oraz podczas koncertów z big bandami, w ramach których artysta wykonywał repertuar Franka Sinatry, Tony’ego Bennetta, Nata „King” Cole’a, Cheta Bakera czy Elli Fitzgerald.
Oficjalna premiera debiutanckiej płyty Sławka Uniatowskiego odbyła się 20 kwietnia 2018 roku. Uniatowski „Metamorphosis” to zbiór 13 kompozycji Sławka Uniatowskiego, do których teksty napisał sam artysta oraz zaproszeni do współpracy: Tomasz Organek, Janusz Onufrowicz oraz Michał Zabłocki.
Milena Lange (sopran) to absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu wybitnej śpiewaczki Anny Radziejewskiej. Jest artystką o szerokim kręgu zainteresowań muzycznych i laureatką wielu konkursów wokalnych dla młodych wykonawców. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych mistrzów śpiewu operowego.
Z powodzeniem koncertuje na scenach filharmonicznych i teatralnych (Francja, Włochy, Norwegia, Chorwacja, Litwa, Czechy). Często gości na scenach takich sal koncertowych jak: Filharmonia Narodowa w Warszawie, Opera Leśna w Sopocie, Centrum Kongresowe ICE Kraków, Zamek Królewski w Warszawie, Filharmonia Bałtycka w Gdańsku czy Sala Ziemi w Poznaniu. Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi oraz kameralnymi w Polsce i za granicą. W trakcie swojej dotychczasowej działalności artystycznej współpracowała z wieloma mistrzami batuty m.in. z Andreą de Carlo, Rubenem Silvą, Krzesimirem Dębskim, Tomaszem Szymusiem, Maciejem Niesiołowskim, Piotrem Wijatkowskim, Bartoszem Żurakowskim, Adamem Klockiem…
Milena Lange bierze czynny udział w spektaklach operowych, musicalowych oraz koncertach. Debiutem operowym artystki był udział w światowej prapremierze opery „Il Trespolo Tutore” Allessandra Stradelli, w której zagrała główną rolę – Artemisię z Orkiestrą Instrumentów Historycznych Zakładu Muzyki Dawnej pod batutą Maestro Andrea De Carlo z Conservatorio Statale di Musica Alessandro Casella w Akwili. W kwietniu 2018 roku za kreację roli Artemisii w przedstawieniu „Il Trespolo Tutore” w Operze Nova w Bydgoszczy otrzymała II nagrodę w konkursie na najciekawszą osobowość 11. Międzynarodowego Operowego Forum Młodych w Bydgoszczy. Kolejną ważną rolą operową w karierze artystki była tytułowa postać Semiramidy z opery Gioacchino Rossiniego, w którą wcieliła się w 2021 roku dzięki współpracy z Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie pod opieką reżysera Michała Znanieckiego. Chętnie wykonuje również repertuar z kręgu muzyki rozrywkowej występując z: Natalią Kukulską, Sławkiem Uniatowskim, Piotrem Cugowskim, Jackiem Borkowskim czy z Natalią Niemen. Jest założycielką i menadżerką orkiestry symfonicznej Warsaw Impressione Orchestra.
Warsaw Impressione Orchestra to niezwykle prężnie i wszechstronnie działająca polska orkiestra symfoniczna powstała w 2014 r. w Warszawie. Zespół tworzą muzycy na co dzień grający m.in. w orkiestrze Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Polskiej Orkiestrze Radiowej czy Sinfonii Varsovii oraz wyróżniający się studenci i absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
Muzycy koncertują w składzie kameralnym i symfonicznym od kilku lat, prezentując publiczności m.in. muzykę klasyczną, filmową i rozrywkową. Orkiestra Impressione ma na swoim koncie koncerty pod batutą takich mistrzów jak: Tomasz Szymuś, Maciej Niesiołowski, Krzesimir Dębski, Ruben Silva, Piotr Wijatkowski, Jakub Zwierz, Tomasz Labuń i in.
IMPRESSIONE to – tłumacząc nazwę z języka włoskiego – WRAŻENIE. Połączenie młodzieńczej energii z doświadczeniem uznanych muzyków pozwala dostarczyć słuchaczom nadzwyczajnych wrażeń podczas koncertów.
Koncert poprowadzi znana i lubiana aktorka Laura Łącz – absolwentka PWST w Warszawie oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.
Na scenie teatralnej artystka zadebiutowała 3 lutego 1978 roku rolą Kobiety w sztuce „Ballada Łomżyńska” Ernesta Brylla. W latach 1977-2000 występowała na deskach Teatru Polskiego w Warszawie. W roku 1983 otrzymała Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego.
Wystąpiła w kilkudziesięciu filmach fabularnych, telewizyjnych, serialach, przedstawieniach teatralnych i Teatru Telewizji. Jest również autorką książek dla dzieci, między innymi „Sekret czarnego łabędzia”, „Spełnione marzenia” oraz „Bajki i wiersze na cztery pory roku”.
Koncert „Przeboje Wielkiego Ekranu“ będzie częścią Roztańczonych Dni Olsztyna, odbywających się na Starym Mieście pomiędzy 27 i 30 lipca.
Roztańczone Dni Olsztyna
Sławek Uniatowski, Milena Lange, Warsaw Impressione Orchestra: Przeboje Wielkiego Ekranu
29 lipca (sobota) / godz. 20:00
Amfiteatr w Olsztynie
Bilety: 50 zł dostępne:
na stronie https://bilety.mok.olsztyn.pl/;
w Galerii Dobro (Stare Miasto 24/25);
w Muzeum Nowoczesności (Knosały 3b);
w Galerii wARTe Świeczki (Dąbrowszczaków 3).
W sprzedaży dostępny jest również karnet, uprawniający do wejścia na koncert „Przeboje Wielkiego Ekranu” oraz na koncert Baranovskiego, który odbędzie się dzień wcześniej (28.07) o godz. 20:00 w olsztyńskim Amfitearze.