Przejdź do treści

Spacer z Muzeum Nowoczesności:

Olsztyn kryminalny. Morderstwo w cieniu katedry

  • 11:00

  • Tartak Raphaelsohnów, ul. Knosały

Wstęp wolny

Zapraszamy na kolejną odsłonę Spaceru z Muzeum Nowoczesności! Tym razem prowadzący Rafał Bętkowski opowie o morderstwie, które na początku XX wieku zbulwersowało społeczność Olsztyna. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, gdzie wydarzył się dramat oraz kim byli jego bohaterowie. Podczas Spaceru poznamy ich życie, przejdziemy się po miejscach w których przebywali i które często odwiedzali Warmiacy – „zwykli” mieszkańcy Starego Miasta – w 1908 r.
Przewidywany czas spaceru: 3 godziny.

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Koncert zespołu Sploty

W ramach projektu „Olsztyn leży na Warmii: gwara warmińska wehikułem zagubionej tożsamości” MOK Olsztyn zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, inspirowane warmińskim dziedzictwem kulturowym! 17 września w Zajezdni trolejbusowej o godz. 17:30 w oryginalnym koncercie wystąpi przed Wami zespół Sploty, grający w składzie: Ania Broda, Małgorzata Makowska, Mary Rumi.Koncertowi będzie towarzyszyła wielkoformatowa mobilna instalacja artystyczna „Legendy warmińskie” […]

czytaj więcej