Przejdź do treści

Tropy.

Festiwal literatury dla dzieci i młodzieży (dzień 1)

  • 11:00

  • Park Centralny / Zajezdnia trolejbusowa

Wstęp wolny

Już po raz trzeci spotkamy się na TROPACH – otwartym i kompleksowym festiwalu, promującym czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Jak zwykle zapewnimy Wam różnorodny i oryginalny program, w którym znajdą się interaktywne spotkania i dyskusje z ciekawymi autorami, mnóstwo kreatywnych wartsztatów i oczywiście zatrzęsienie pierwszorzędnej literatury! Na wszystkich gości TROPÓW czeka również intrygująca gra terenowa, wystawa ilustracji, spektakl familijny, projekcja filmowa, a nawet kameralny koncert! Podczas naszego festiwalu w Parku Centralnym rzecz jasna nie może zabraknąć strefy wydawnictw książkowych, Biblioteki Kłobooka i beztroskiego czytania na trawie. A nasyciwszy ducha, w strefie foodtrucków bez trudu znajdziecie coś i dla wygłodniałego ciała.

Tym razem przez dwa wypełnione literacką zabawą dni będziemy orbitowali wokół refleksji nad DOMEM. Czym jest w dzisiejszym świecie, a czym być może? Pospolitą kompozycją ścian, szuflad i parapetów? Czy dom to raczej bosy tupot dziecięcych stópek, sielanka łóżka, zapach chleba i dymiącej herbaty? A może dom to idea? Oddech po znoju, cisza po krzyku, pewność pośród zwątpień? Czy to punkt wyjścia, czy punkt docelowy? A może wreszcie dom to tylko teoria, iluzja azylu i fikcja literacka?
DOM ma wiele twarzy. Przyjrzymy się im podczas dwóch dni festiwalu. Poszukamy w literaturze TROPÓW do swojego miejsca na ziemi.

Dokładny program festiwalu literatury dla dzieci i młodzieży TROPY:

SOBOTA / 10.09

11:00 JOANNA RUSINEK: DROGA DO DOMU
Otwarcie wystawy ilustracji

11:15 JOANNA RUSINEK: SKĄD SIĘ WZIĘŁA MOJA RODZINA?
Warsztaty ilustratorskie „Portret przodka”
Wiek: 6+
zapisy@mok.olsztyn.pl

13:15 PAWEŁ BERĘSEWICZ: CZY TATOWIE SIEDZĄ W GARNKACH, A PISARZOM BURCZY W BRZUCHU?
Interaktywne spotkanie z autorem
Wiek: 5+

14:30 MARIA STRZELECKA: BEZ KITU
O tym, czy natura jest naszym domem i jak znaleźć własny kawałek świata, porozmawiamy z autorką książek o „Beskidzie bez kitu”
Wiek: 6+

15:45 JAROSŁAW MIKOŁAJEWSKI / JOANNA RUSINEK: TAM, GDZIE DOMY NIE PŁONĄ
Spotkanie z autorami książki „Wędrówka Nabu”
Wiek: 6+

17:00 WĘDRÓWKA NABU
Familijny spektakl mówiony w wykonaniu grupy storytellingowej „Opowieści z walizki”

18:15 SNUCIE OPOWIEŚCI
Warsztaty z tworzenia i przekazywania historii przeprowadzą opowiadaczki z grupy „Opowieści z walizki”
Wiek: 6+
zapisy@mok.olsztyn.pl

18:00 MAM PRAWO MIESZKAĆ
Warsztaty dla młodzieży dotyczące praw człowieka, a zwłaszcza prawa do bezpiecznego domu
Wiek: 13+
zapisy@mok.olsztyn.pl

19:30 GDZIE JEST ANNE FRANK?
Animowana opowieść o tym, że każdy zasługuje na szacunek, ma prawo do godnego życia i bezpiecznego domu
Film dla dorosłych i dzieci 10+

DODATKOWO W TRAKCIE FESTIWALU
Przez cały czas trwania Tropów, na terenie Parku Centralnego (okolice Zajezdni trolejbusowej) czekają na Was pomiędzy spotkaniami autorskimi:
14:00–18:00 CZYTANIE NA TRAWIE 
11:00–19:00 WARSZTATY I ANIMACJE
11:00–19:00 BIBLIOTEKA KŁOBOOKA
STREFA WYDAWNICTW KSIĄŻKOWYCH
FOODTRUCKI

UWAGA, ZAPISY! Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: zapisy@mok.olsztyn.pl Mail zgłoszeniowy musi zawierać:
– imię i nazwisko dziecka;
– wiek dziecka;
– dane osobowe przedstawiciela ustawowego zgłaszającego udział dziecka w warsztatach, tj. jego imię nazwisko, adres e-mail oraz telefon kontaktowy;
– formułę: „Wyrażam zgodę na udział dziecka w warsztatach”;
– formułę: „Oświadczam, że opiekę nad dzieckiem w trakcie warsztatów będzie sprawował opiekun dziecka”;
– formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzane przez MOK Olsztyn (Administratora danych osobowych) danych osobowych dziecka i jego opiekuna w celu organizacji oraz przeprowadzenia warsztatów w ramach Festiwalu literatury dla dzieci i młodzieży TROPY. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do przeprowadzenia warsztatów.”
Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących praw można uzyskać pod adresem mok.olsztyn.pl/obowiazek-informacyjny-rodo#3kla.

Organizatorem Festiwalu literatury dla dzieci i młodzieży TROPY jest MOK Olsztyn.
Współorganizatorami Festiwalu literatury dla dzieci i młodzieży TROPY są:
Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie
Kino Helios Polska (Olsztyn

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Tropy.

Zapraszamy na kolejną edycję festiwalu literatury dla dzieci i młodzieży TROPY! Dwudniowe wydarzenie, prezentujące Młodym Czytelnikom najwartościowsze zjawiska literackie w Polsce, odbędzie się w Parku Centralnym i Zajezdni trolejbusowej 10 i 11 września.

czytaj więcej

Czwartki wileńskie:

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie oraz Towarzystwo Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej zapraszają na spotkanie z cyklu „Czwartki Wileńskie”. Tematem wrześniowego spotkania będą Prawosławni z Rzeczpospolitej w Moskwie w I połowie XVII w., którego prelegentką będzie dr Natallia Harkovich. Dr Natallia Harkovich – pracownik naukowy Instytutu Historii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, wcześniej związana m.in. z […]

czytaj więcej

Katarzyna Łyszkowska:

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza do Galerii Dobro na wernisaż wystawy Katarzyny Łyszkowskiej „INNER-OUT”. Wydarzenie odbędzie się w piątek 16 września o godz. 18:00. Katarzyna Łyszkowska: absolwentka dwóch kierunków: Rysunku oraz Projektowania graficznego na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Doktora Sztuki w Katedrze Rysunku na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Autorka projektu artystyczno-społecznego Sterowiec Wolność podczas tegorocznego […]

czytaj więcej

Wspierają nas