TROPY – Festiwal literatury dla Dzieci i Młodzieży (dzień 2)

Na zakończenie cyklu LETNIA ODYSEJA MOK Olsztyn zaprasza na kolejną odsłonę Festiwalu Literatury dla Dzieci i Młodzieży TROPY! W tym roku spotykamy się pod wszystko mówiącym hasłem: URWISY, AWANTURNICE I URWIPOŁCIE! Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-8 września 2024 w Zajezdni trolejbusowej (oraz jej okolicach) przy ul. Knosały.

Już po raz piąty spotkamy się na wyjątkowym wydarzeniu promującym czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Jak co roku uczestnicy TROPÓW będą mogli liczyć na potężną dawkę kreatywnych warsztatów, pasjonujących spotkań z autorami i ilustratorami czy intrygujących wystaw. Nie zabraknie gry terenowej, koncertu i barwnego korowodu teatralnego!

Poniżej prezentujemy szczegółowy program Festiwalu Literatury dla Dzieci i Młodzieży TROPY: URWISY, AWANTURNICE I URWIPOŁCIE!

NIEDZIELA (8.09)

10:00-11:00 / Zajezdnia trolejbusowa
ANNA TUTKA: JAK ZMIENIASZ SIEBIE, TO ZMIENIASZ ŚWIAT
Warsztaty z nauki wdzięczności i szukania szczęścia w małych rzeczach z olsztyńską Autorką i jej Misiem Luli. Wiek: 5-8 lat

11:00-15:00 / Przed Zajezdnią
NIE MOJA BAJKA!
A co jeśli Kapturek nigdy nie lubił czerwonego koloru? A smok ma dość ziania ogniem? Poprawiamy oficjalne wersje bajek tworząc unikatowe bawełniane torby.

11:00-18:00 / Przed Zajezdnią
WŁÓCZKOWI CHULIGANI
Alternatywna odmiana gryzmolenia po płotach za pomocą włóczki

11:00-18:00 / Przed Zajezdnią
BAZGRANIE PO CHODNIKACH
Tworzenie kredowych krajobrazów jako tła do fotografii

11:30-13:00 / Zajezdnia trolejbusowa
NIKA JAWOROWSKA DUCHLIŃSKA: I TY MOŻESZ ZMIENIĆ ŚWIAT
Warsztaty z ilustratorką. Wiek: 8-12

13:30-14:30 / Zajezdnia trolejbusowa
SYLWIA CHUTNIK: OPOWIEŚCI DLA MŁODYCH BUNTOWNICZEK I BUNTOWNIKÓW
Familijne warsztatowe spotkanie autorskie. Wiek: 6+

14:00-17:00 / Przed Zajezdnią
MŁODOCIANY STREET ART
Warsztaty z podstaw graficiarstwa

15:00-16:30 / Zajezdnia trolejbusowa – ODWOŁANE
MARIA STRZELECKA: NIKIFOR. JAK Z KILKU FARBEK STWORZYĆ CAŁY PIĘKNY ŚWIAT?
Warsztaty ilustratorskie oparte o twórczość malarza Nikifora Krynickiego. Wiek: 7+

16:45-18:00 / Zajezdnia trolejbusowa
PRECZ Z KOŻUCHEM NA MLEKU!
Otwarte familijne warsztaty z protestu. Wspólnie przygotujemy transparenty z naszymi postulatami, co robić, żeby zmienić świat na lepsze i zorganizujemy wspólny radosny i hałaśliwy przemarsz przez Park Centralny!

18:00 / Start: przed Zajezdnią
A3 TEATR / KOLEKCJONERZY WZRUSZEŃ: MARSZ PASKUDNIKÓW
Choć zaskakujące i niecodzienne, jakby nie z tego świata – wciąż wcale nie przerażające. Korowód odmieńców zaprosi do wspólnego tańca i marszu w nieznane. Spektakl „Danse Macabre” w wykonaniu A3 Teatr / Kolekcjonerzy wzruszeń.

Sobotni program pod adresem TROPY – Festiwal literatury dla Dzieci i Młodzieży (dzień 1)

DODATKOWO / SOBOTA I NIEDZIELA

Awanturnicza wystawa dziewczyńskich grafik MARTY FREJ
Baśniowa wystawa ilustracji NIKI JAWOROWSKIEJ-DUCHLIŃSKIEJ
ANIMACJE
CZYTANIE NA TRAWIE w wykonaniu aktorów Olsztyńskiego Teatru Lalek
Lotna księgarnia KSIĄŻNICY POLSKIEJ
Strefa FOOD TRUCKÓW i leżaków

Organizator zastrzega możliwość zmian w programie.

Festiwal Literatury dla Dzieci i Młodzieży TROPY dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2024

Partnerem wydarzenia jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie informuje, że przebieg wydarzenia oraz wizerunki jego uczestników mogą być rejestrowane (foto/video) przez pracowników MOK Olsztyn, media oraz akredytowanych fotografów. Dokumentacja fotograficzna i video będzie sporządzana wyłącznie do celów promocyjnych wydarzenia i marki MOK Olsztyn. Organizator deklaruje, że dokumentacja foto/video będzie dokonywania w sposób odpowiedzialny i z należytym szacunkiem wobec wszystkich uczestników wydarzenia.

Festiwal Literatury dla Dzieci i Młodzieży TROPY: URWISY, AWANTURNICE I URWIPOŁCIE!
7-8 września (sobota-niedziela) 2024
Zajezdnia trolejbusowa / Park Centralny

Formularze zgłoszeniowe (niedzielne wydarzenia)