Przejdź do treści

Dowiedz się więcej

Kolejny projekt z dofinansowaniem

Mehr Licht! Więcej światła! – awanturował się ponoć stary Goethe na jednym z naszych koncertów w Amfiteatrze. Cóż, w zasadzie to nie mamy się czego wstydzić, ale rzeczywiście musimy zgodzić się z Joką, że tak, lepiej, jak jest więcej. Dlatego nie bacząc na prowokacje określonych kół zbliżonych do wiadomych kręgów, MOK Olsztyn z podniesionym czołem (i gardą) kolejny raz wykonał śmiałe podejście do Regionalnego Programu Operacyjnego, licząc odważnie na tzw. sianko.

I cóż powiecie na to, że ponownie odnieśliśmy spektakularny sukces? Decyzją Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego nasz projekt „Światło na MOK” uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 w niebagatelnej kwocie 639.906,73 zł!!!

Owe szczodre dary losu pozwolą nam na zakup mobilnego, energooszczędnego, stuprocentowo bezpiecznego i rozkosznie cichego sprzętu scenicznego najnowszej, iście startrekowej generacji! Luksusy owe, wśród których znajdą się i głowice ledowe, i mały sterownik do świateł, i kratownice, i odsłuchy personalne, i odsłuchy sceniczne, a nawet – wierzcie lub nie wierzcie – okablowanie, pozwolą Wam jeszcze bardziej (sic!) cieszyć się wydarzeniami organizowanymi przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Oczywiście pozostaje jeszcze drobiazg w postaci wymaganego wkładu własnego (19,01%), ale nie bądźmy małostkowi. Dziś jest dzień chwalby, bo wszystkie dwa podejścia MOK do RPO pozwoliły nam doposażyć Amfiteatr w graty sceniczne o łącznej wartości niemal 4 milionów złotych.

Proszę Państwa: werbelek.

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Co słychać?

Przeczytaj