Zbliża się III Zlot Animatorów

W najbliższy weekend 24-25 września 2022 roku rozpoczyna się na III Zlot Animatorów Warmii i Mazur! Do stolicy regionu przyjadą przedstawiciele 25 ośrodków, instytucji i inicjatyw indywidualnych z 19 miejscowości: z Brodowa, Dywit, Elbląga, Ełku, Fromborka, Gietrzwałdu, Iławy, Jedwabna, Kętrzyna, Lidzbarka Warmińskiego, Miłek, Ostródy, Pasymia, Piecek, Płośnicy, Purdy, Stawigudy i Susza.

Tak jak w poprzednich latach, dużo będziemy rozmawiać i warsztatować, dzielić się doświadczeniem i refleksją oraz sieciować się, tworząc przestrzeń do współpracy wykraczającej ponad podziały administracyjne i wszelkie inne bariery. Dziś, w świecie naznaczonym już nie tylko pandemią, ale też wojną, w obliczu narastającego kryzysu humanitarnego, z pewnością potrzeba nam spotkania, a być może nawet całkiem nowego zdefiniowania roli animatora i edukatora kultury.  Porozmawiamy o odwadze i wykluczeniu, wymienimy się doświadczeniami. Jesteśmy pewni, że kontakty i nawiązane relacje zaowocują ciekawymi pomysłami.

Gdyby ktoś chciał poznać szczegółowy program Zlotu zapraszamy na stronę https://mok.olsztyn.pl/projekty/zlot-animatorow-warmii-i-mazur

A tak to się wszystko zaczęło…