Przejdź do treści

Dowiedz się więcej

Chwalimy się raz jeszcze

Może i nie jest jakoś super elegancko chwalić się bez umiaru, ale powiedzcie sami: co zrobilibyście, otrzymując KOLEJNE dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego?

Projekty MOK Olsztyn muszą chyba stać na naprawdę przyzwoitym poziomie, skoro po „Parku Muz Współczesnych”, „Historiach Nieznanych” i „Olsztyn leży na Warmii”, już po raz czwarty stoczyliśmy zwycięską batalię o przyznanie środków centralnych z MKiDN! Tym razem w ramach programu „Ballady i romanse” otrzymaliśmy dofinansowanie na projekt ROMANTYCZNOŚĆ W GESTACH I SŁOWACH, otrzymując blisko 70 na 100 punktów! Otrzymane dofinansowanie, to 29.000 zł.

Projekt zakłada realizację trzydniowego, interdyscyplinarnego wydarzenia, łączącego teatralną sztukę uliczną, artystyczne interwencje w przestrzeni miejskiej oraz międzypokoleniowe warsztaty i gry terenowe. Dzięki temu w sposób twórczy i bliski współczesnemu, młodemu odbiorcy postaramy się podjąć dialog z „Balladami i romansami” Adama Mickiewicza, przybliżając mieszkańcom Warmii i Mazur – również poprzez wpisanie jej w lokalny kontekst – twórczości wybitnego poety.

Strona projektu: https://www.gov.pl/web/kultura/ballady-i-romanse/

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Co słychać?

Przeczytaj