Przejdź do treści

Dowiedz się więcej

MOK w krajowymTOPie!

Nie bez dumy informujemy, że MOK Olsztyn po raz kolejny uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. I to w jakim stylu! Spośród 641 projektów zgłoszonych do programu „Patriotyzm Jutra” Edycja 2022, nasz projekt HISTORIE NIEZNANE uplasował się NA 9. MIEJSCU, otrzymując 91,5 na 100 punktów. Muzeum Historii Polski przyznało na jego realizację dofinansowanie w kwocie 23.000 zł, przy koszcie całkowitym 30.000 zł.

Projekt ma na celu poszerzenie świadomości historycznej oraz wiedzy mieszkańców Olsztyna na temat zasłużonych dla miasta postaci. Za pomocą plenerowej, ogólnodostępnej wystawy w Parku Centralnym oraz nowoczesnej strony internetowej, chcemy przybliżyć obiorcom sylwetki tych, którzy kiedyś odmienili oblicze stolicy Warmii i Mazur – działaczy na rzecz polskości, nauczycieli, etnografów, pisarzy i artystów. Działaniom tym będą towarzyszyć wykłady poświęcone bohaterom wystawy oraz atrakcyjne zajęcia dla uczniów placówek edukacyjnych w formie audialnego spaceru. Wierzymy, że dzięki realizacji projektu HISTORIE NIEZNANE uda nam się zainteresować Was lokalną historią i rozbudzić pozytywne emocje wobec naszej „małej ojczyzny”.

Wyniki programu „Patriotyzm Jutra” Edycja 2022: https://muzhp.pl/pl/c/2709/wyniki-programu-patriotyzm-jutra-edycja-2022

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Co słychać?

Przeczytaj