Przejdź do treści

Dowiedz się więcej

Czas pożegnania

Marzanna jest symbolem tego, co złe. Co chcielibyśmy zostawić za sobą, porzucić. O czym chcemy zapomnieć, spalić, utopić, zniszczyć.

O to, czego warto się pozbyć wraz z odchodzącą zimą, pytaliśmy internetowych przyjaciół MOK. Sami również długo zastanawialiśmy się nad uniwersalnym złem, którego nie chce nikt z nas. Takim, które zawiera w sobie wszystkie bolesne słowa i emocje świata.
Wojna!
Marzanna Wojny jest uosobieniem wszystkiego, co najgorsze. Wydała na świat cierpienie, rozpacz, nienawiść, strach, okrucieństwo i wiele innych okaleczonych istot.

Powiecie, że wiosna nie jest po to, by nurzać się w myślach czarnych niczym chleb i kawa i toruńskie Maybachy. I to prawda. A jednak zachęcamy Was, by – przechadzając się pośród pąków i barw – zajrzeć również do Amfiteatru. Zamyślić się choć na chwilę przy naszej instalacji „Marzanny współczesne” nad tym, czego nie powinno być w nas i wokół nas. I co możemy zrobić, by to osiągnąć.

A potem ruszyć w swoją drogę – i zmienić świat.

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Co słychać?

Przeczytaj