Przejdź do treści

Dowiedz się więcej

„FALLUS GATE” UMORZONA

Nowy rok trzeba rozpoczynać dobrymi wiadomościami. Ponad trzy lata temu był taki moment w olsztyńskiej kulturze, gdy nieskrępowanej sztuce i wolności wyrazu artystycznego próbowano nałożyć kaganiec doktrynerstwa i ponurej ideologii.

„Fallus gate” wstrząsnęła nieskalanymi, krystalicznymi moralnościami kilku polityków i tytułów medialnych, szeroko zapraszając polskie piekiełko w mury naszego pięknego miasta. Dziś, po niezliczonych przesłuchaniach, aresztowaniach i czort wie jakich jeszcze perturbacjach, z niekłamaną satysfakcją informujemy, że postanowieniem Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe śledztwa w sprawie znieważenia, obrażenia, przekroczenia, niedopełnienia i siedmiu plag egipskich zostały umorzone.

Raz jeszcze zdrowy rozsądek wygrał z dogmatycznością, a wolność wypowiedzi zwyciężyła z fanatyzmem. Na szczęście w Polsce jeszcze nie musimy myśleć tak, jak każą nam myśleć.

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Co słychać?

Przeczytaj