Przejdź do treści

Dowiedz się więcej

Kwiecień… Prawda czy Fałsz?

Czy zdanie „Mamy wiosnę” jest prawdziwe? Kalendarzowo na pewno, konfekcyjnie – jakby nieco mniej. Dlatego przy pierwszym kwietniowym poniedziałku jedziemy na grubo, babrząc się w Arystotelesie. Nie ma co mydlić ocząt: złudzenie prawdy, podsycane niepojętą rewolucją sztucznej inteligencji, staje się naszą codziennością. A może już się stało? Na wiosnę-niewiosnę przyglądamy się niespiesznie dzisiejszym nowinkom technologicznym, dumając melancholijnie nad korzyściami i zagrożeniami transhumanizmu. Zapraszamy i Was do kwietniowego cyklu MOK Olsztyn, który w pokaźnej części poświęcamy szalonym wynalazkom i ich wpływowi na nasze życie.

Nie znamy oczywiście konsekwencji zmian, które zachodzą na naszych oczach. Nie rozstrzygniemy też, czy paradoks Eubulidesa staje się właśnie historiozoficzną wykładnią. Natomiast z całą pewnością na Arystotelesowskie „Powiedzieć, że istnieje, o czymś, czego nie ma, jest fałszem. Powiedzieć o tym, co jest, że jest, a o tym, czego nie ma, że go nie ma, jest prawdą” możemy z pełnym przekonaniem odpowiedzieć Państwu tak, jak przed laty mawiano na Burskiego: srali muchy, będzie wiosna. 
Czego sobie i Państwu – nie tylko w tak słonecznie rozpoczętym tygodniu – najpiękniej życzymy ✌️
PS. Dokładny program pletnia jak zwykle na 👉 https://mok.olsztyn.pl/wydarzenia

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Co słychać?

Przeczytaj