Przejdź do treści

Dowiedz się więcej

Muzyczny Eko Weekend

Sobota i niedziela upłynie pod hasłem EKO:
SB / g. 16:30 dyskusja: „Wykorzystaj ponownie, nie wyrzucaj” 
SB / g. 20:00 bezpłatny elektroniczno-śmieciowy koncert zespołu na własnoręcznie wykonanych instrumentach
ND / g. 11:00 warsztaty tworzenia instrumentów z recyclingu i wspólne koncertowanie z zespołem (zapisy dak@mok.olsztyn.pl)

Recycling Band to jedyny na świecie zespół, który łączy brzmienia elektroniczne i tzw. śmieciowe, korzystając z własnoręcznie wykonanych instrumentów. Tworzywem są niepotrzebne przedmioty, często śmieci i odpady, które w rękach głównego konstruktora zespołu zyskują nowe, lepsze życie, ukazując tym samym role recyklingu w praktyce. RB powstał w 2011 roku i jest finalistą V edycji popularnego programu telewizyjnego „Mam Talent”. Od początku budził wielkie zainteresowanie ze strony słuchaczy i mediów (Arte TV, Reuters Agency, Chicago Tribune, Alwaatan TV, VOA Korea, TVN, TVP, Polsat, Nova TV, Polskie Radio, RMF FM, Radio Eska i wiele innych). Łącząc poważny stosunek do muzyki z niepoważnymi instrumentami, zespół koncertuje i uczy ochrony środowiska nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami: Kuwejt, Francja, Niemcy, Włochy. Brzmienie RB, łączące instrumenty recyklingowe i elementy elektroniki, daje potężną dawkę energii na koncertach, oscylując w gatunkach muzyki klubowej, dance. Jako produkty twórcze Recycling Band wykorzystuje niepotrzebne butle po wodzie mineralnej, puszki, wiadra, zbędne deski, elementy starych mebli, rowerów oraz wiele, wiele innych. W swoim dorobku posiada już pokaźną ilość instrumentów zarówno gitar, instrumentów klawiszowych, perkusyjnych, jak i smyczkowych oraz tych, których nie da się „przypiąć” do żadnej kategorii.
Opis instrumentór, na których gra zespół na ich stronie www.

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Co słychać?

Przeczytaj