Przejdź do treści

Konkurs Literacki o Różę Małego Księcia

Informujemy, że przechodzimy do kolejnego etapu 33. Konkursu Literackiego „O Różę Małego Księcia” – oceny prac konkursowych.
Dziś (4.04) teksty zostały przekazane jury w składzie: Katarzyna Jackowska-Enemuo, Marta Andrzejczyk i Daniel Odija. Zespół jurorski będzie czytać i oceniać prace w 3 kategoriach wiekowych i 2 kategoriach rodzajowych:
1) proza I-III
2) poezja I-III
3) proza IV-VI
4) poezja IV-VI
5) proza VII-VIII
6) poezja VII-VIII
W tym roku, na konkurs wpłynęło: w najmłodszej kategorii 16 prac (poezja: 12 prac, proza: 4 prace), w kategorii średniej 29 (poezja: 12 prac, proza: 17 prac), a w najstarszej kategorii wiekowej 14 (poezja: 5 prac, proza: 9 prac). Łącznie na konkurs wpłynęło 59 prac (2 osoby startowały w obu kategoriach rodzajowych).
Zgodnie z regulaminem, do 22 maja powiadomimy laureatów konkursu o wynikach i zaprosimy ich na wydarzenie finałowe, które odbędzie się 2 czerwca 2024 roku.


MOK Olsztyn już po raz TRZYDZIESTY TRZECI organizuje najstarszy w naszym mieście konkurs literacki „O Różę Małego Księcia” skierowany do dzieci i młodzieży. Poniżej najważniejsze szczegóły:

– konkurs jest kierowany do uczniów olsztyńskich szkół podstawowych,
– jak co roku odbywa się w trzech kategoriach wiekowych: SP kl. I-III, SP kl. IV-VI, SP kl. VII-VIII oraz w dwóch kategoriach rodzajowych: poezja i proza,
– tematyka jest dowolna,
– udział w konkursie jest bezpłatny,
termin nadsyłania utworów: do 31 marca 2024,
– finał konkursu: czerwiec 2024,
– nabór prac pod adresem: warsztaty@mok.olsztyn.pl
– sposób nadsyłania prac jest szczegółowo opisany w regulaminie (regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia uczestnika do pobrania poniżej).

Zarówno prawidłowe wypełnienie karty zgłoszeniowej, jak i sposób wysyłki oraz nieprzekroczenie jej terminu decydują o zakwalifikowaniu prac do udziału w Konkursie. Z tej przyczyny prosimy o dokładne zapoznanie się z Regulaminem 33. Konkursu Literackiego O Różę Małego Księcia 2024.

Do pobrania:
regulamin 33. konkursu „O Różę Małego Księcia”
karta zgłoszeniowa

Dowiedz się więcej

Co słychać?

Przeczytaj