Tagi: kultura

Spichlerz MOK w nowej odsłonie

[aktualizacja] Nie było fanfar i czerwonego dywanu. Było coś stokroć ważniejszego i piękniejszego: tłum wspaniałych, odważnych i pełnych inicjatywy ludzi, przepełniających Spichlerz kulturową nadzieją wbrew ciemnościom. Przy Piastowskiej 13 na Starym Mieście ruszyły właśnie inicjatywa pn.  DWA SKRZYDŁA / Спілка жінок України „Два крила” (@dvakrylaOlsztyn), czyli organizowana ukraińskimi rękoma przestrzeń ponadnarodowej integracji w duchu wzajemnego szacunku i ciekawości. Uczmy się od siebie, poznawajmy i budujmy Nowe, na przekór ludzkiej małości, trudnym czasom i wszystkim burzom dziejowym. Najserdeczniej zapraszamy pod DWA SKRZYDŁA  w każdy wtorek, czwartek i sobotę w godzinach 11-19!

Umarł król, niech żyje król! Na żyznej glebie Spichlerza Dobrych Mocy zakwita własnie cudowna wspólnota DWA SKRZYDŁA, czyli Спілка жінок України „Два крила” (@dvakrylaOlsztyn).

Integracyjna ewolucja polsko-ukraińskich relacji kulturowych oddała przestrzeń przy Piastowskiej 13 dobrym, pracowitym i głodnym działań rękom ukraińskich animatorek, artystek czy nauczycielek. Kobiet kompetentnych i silnych, które od teraz we własnym zakresie będą twórczo organizować czas dzieciom i dorosłym.

Siedziba DWÓCH SKRZYDEŁ będzie działać we wtorki, czwartki i soboty w godzinach 11-19 i już teraz najserdeczniej zapraszamy wszystkich, którzy tak jak my wierzą, że kultura może stać się tarczą przeciw włóczni złego.

Oficjalne otwarcie tej skarbnicy dobrej energii odbędzie się we wtorek 14.06 od godz. 12. Zajrzyjcie koniecznie, w programie – obok oficjalnej prezentacji skrzydlatej załogi – m.in. pokaz taneczny, mini-wystawa oraz performatywne śpiewy. Zapraszamy najcieplej razem z kolektywem DWA SKRZYDŁA.

LETNIA ODYSEJA

Dziesiątki wydarzeń artystycznych, organizowanych rokrocznie w sezonie wakacyjnym przez MOK, stały się prawdziwą wizytówką miasta.