Przejdź do treści

Dowiedz się więcej

Testament – warto go mieć!

Rozumiemy, że być może rozmyślanie o sprawach ostatecznych nie dla wszystkich jest wygodne. Nie da się jednak ukryć, że jest jednak wybitnie praktyczne, po prostu rozsądne i – uwaga! – życiowe.

Z sondażu Kantar Millward Brown wynika, że tylko trzynastu na stu Polaków powyżej 50. roku życia napisało testament. W naszym społeczeństwie panuje podobno przekonanie, że piszą je wyłącznie osoby starsze, ciężko chore lub bardzo zamożne. Tymczasem racjonalnie rzecz biorąc jest to przecież czynność porządkująca rzeczywistość w takim samym stopniu, jak choćby założenie konta w banku, zakup telefonu czy podjęcie pracy. Nie mówiąc już o tym, że spisanie testamentu stanowi jeden ze sposobów zarządzania swoim majątkiem na wypadek tego, co sami wiecie.

Dlatego chcemy zaprosić was na spotkanie radykalnie praktyczne i edukacyjne. Pod okiem prawnika i z nową tożsamością nauczysz się sporządzać akt ostatniej woli.

Spisz swoje życie, zanim inni zrobią to za ciebie!

17 listopada, niedziela, godz. 17:00
Spichlerz, ul. Piastowska 13
Zapisy: spichlerz@mok.olsztyn.pl

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Co słychać?

Przeczytaj