Przejdź do treści

Aljas: Akademia Pana Flexa

  • 18:00

  • Galeria Dobro, ul. Stare Miasto 24/25

Wstęp wolny

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na wystawę Dobrosławy „Aljas” Król „Akademia Pana Flexa”. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w czwartek 23 marca o godz. 18:00 w Galerii Dobro.

„Akademia Pana Flexa” to połączenie wystawy oraz koncertu. Aljas zaprezentuje w przestrzeni Galerii Dobro prace, w których otwarcie krytykuje instytucje sztuki. Autorka przedstawia swoje działania od rozpoczęcia edukacji na ASP do stania się dyplomowaną i niezależną artystką.
Prace, które powstawały od pierwszego roku studiów do kilku miesięcy po uzyskaniu magistra, skupiają się na wyrażeniu rozczarowania systemem. Jest to zbiór jawnych sprzeciwów wobec szkolnictwa oraz hierarchii artystycznego światka. Dobrosława Król uwzględnia na nich nie tylko krytykę instytucji, ale także samej siebie – jako uczestnika tej struktury. Aljas w intermedialny sposób przedstawia swoje postulaty: poprzez video, dźwięk, performance, instalację oraz w końcu występ muzyczny.
Wydarzeniem uzupełniającym „Akademię Pana Flexa” będzie koncert „Pisze się przez J”, który odbędzie się w sobotę 25 marca o godz. 21, również w Galerii Dobro.

Dobrosława „Aljas” Król: absolwentka ASP w Warszawie na Wydziale Sztuki Mediów. Zajmuje się przede wszystkim video artem, grafiką oraz sztuką intermedialną. Ponadto raperka otwarcie reprezentująca społeczność LGBT. Najważniejsza jest dla niej interakcja z publiką, a jej koncerty cechują się wysokim poziomem energii i charyzmy. W swojej twórczości porusza głównie tematykę queer, zagadnienia społeczno-kulturowe oraz wątki feministyczne.

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Pisze się przez J

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na koncert „Pisze się przez J” w wykonaniu Dobrosławy „Aljas” Król. Wydarzenie będzie stanowiło uzupełnienie wystawy „Akademia Pana Flexa”, a odbędzie się w sobotę 25 marca o godz. 21 w sali pod Amfiteatrem. Dobrosława „Aljas” Król to absolwentka ASP w Warszawie na Wydziale Sztuki Mediów. Zajmuje się przede wszystkim video artem, […]

czytaj więcej

Teatr Przebudzeni:

MOK Olsztyn zaprasza na poruszający spektakl „Na pohybel!” w wykonaniu Teatru Przebudzeni, działającego przy PSONI Koło w Ostródzie. Przedstawienie w reż. Moniki Kazimierczak i Dariusza Wychudzkiego zaprezentujemy z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w środę 29 marca o godz. 19:00 w sali pod Amfiteatrem. Wydarzeniu będzie towarzyszyło spotkanie z aktorami z okazji jubileuszu dwudziestolecia Teatru Przebudzeni. […]

czytaj więcej

Eksponat Miesiąca:

Podczas spotkania zaprezentowany zostanie list, wysłany 4 grudnia 1916 roku przez jednego z żołnierzy obsady bazy sterowcowej w Dywitach pod Olsztynem. Nie sam Eksponat Miesiąca będzie jednak tematem wykładu – list stanowi jedynie pretekst do opowieści o historii dywickiej, czy raczej olsztyńskiej bazy sterowcowej. Olsztyńskiej, bowiem urządzona została na gruntach zakupionych specjalnie w tym celu […]

czytaj więcej