Przejdź do treści

Artur Andrus i Dorota Miśkiewicz

Czyści jak łza

  • 20:00

  • Amfiteatr, ul. Okopowa

kup bilet

W ramach cyklu ULOTNE w olsztyńskim Amfiteatrze wystąpi mistrz inteligentnego humoru Artur Andrus, któremu będzie towarzyszyć ceniona wokalistka jazzowa Dorota Miśkiewicz. Koncert otworzy doskonale znany olsztyńskiej widowni Teatrzyk Piosenki Satyrycznej Czyści jak Łza. MOK Olsztyn zaprasza na wyjątkowy recital kabaretowy w piątek 22 lipca o godz. 20:00 do Amfiteatru w Olsztynie!
Wydarzenie odbędzie się w ramach Teatralnych Dni Olsztyna.

Recital kabaretowy Artura Andrusa to niepowtarzalna okazja, by usłyszeć znane, lubiane i wciąż przez publiczność oczekiwane utwory, które stały się już niekwestionowanymi przebojami piosenki kabaretowej. Podczas występu pojawią się także nowe kompozycje, pochodzące z ostatniego albumu Andrusa pt. „Sokratesa 18”.

O podróżach – dalekich i bliskich. O miejscach. Takich, w których autor był i takich, w których go nie było, bo niektóre nawet nie istnieją. O uczuciach. Własnych i cudzych. Przeżytych, zauważonych, zasłyszanych i zmyślonych. Trochę poważnie i trochę nie.

Do nagrania jednego z utworów Artur Andrus zaprosił wybitną polską wokalistkę – Dorotę Miśkiewicz. Artystkę wszechstronną, potrafiącą rozmarzyć słuchacza wykonaniami jazzowych ballad, ale tez rozbawić utworami pełnymi energii i radości. Naturalną konsekwencją udziału w nagraniu płyty było zaproszenie do wspólnych koncertów.

Dorota Miśkiewicz nawiązuje doskonały kontakt z publicznością, dlatego razem z Arturem Andrusem – który z tego słynie – tworzą na scenie duet doskonały. Poza piosenkami, jak zwykle podczas występów Artura Andrusa nie zabraknie jego wierszy, humorystycznych komentarzy, anegdot, zawsze na najwyższym poziomie – o czym chyba nikogo, kto zetknął się z tym artystą nie trzeba przekonywać.

Artystom towarzyszą muzycy:
Wojciech Stec – fortepian, gitara
Łukasz Borowiecki – kontrabas, akordeon
Łukasz Poprawski – saksofony, klarnet
Paweł Żejmo – perkusja

Recital kabaretowy Artura Andrusa z gościnnym udziałem Doroty Miśkiewicz otworzy występ Teatrzyku Piosenki Satyrycznej Czyści jak Łza.

Czyści jak Łza to laureaci niezliczonej liczby Festiwali, Przeglądów i Spotkań. Podobnie jak Boney M., grają i śpiewają nieprzerwanie od 1975 roku. Upodobali sobie piosenkę satyryczną, choć w repertuarze maja również utwory liryczne.

Niebanalny tekst, akustyczny sound, wpadające w ucho melodie oraz kusząca aparycja wciąż przysparzają „Czystym” fanów w różnym wieku, a młodych duchem.

Czyści jak Łza występują w składzie:
Marek Markiewicz – słowa, flety, śpiew
Jaromir Wroniszewski – melodie, gitara, śpiew
„Adaś” Pancer – instrumenty perkusyjne
Przemek Lenart – bas
Zbigniew Ostrowski – akordeon
Wiesław Machiński – ogólny wdzięk

Recital kabaretowy Artura Andrusa z gościnnym udziałem Doroty Miśkiewicz
oraz
Teatrzyk Piosenki Satyrycznej Czyści jak Łza
👉 22 lipca (piątek) / godz. 20:00
Amfiteatr w Olsztynie

Bilety: 59 zł
oraz
Karnety: Andrus + Miśkiewicz / Czyści jak Łza + koncert Raz Dwa Trzy: 30 lat jak jeden koncert  (100 zł)
dostępne:
w Galeria DOBRO (Stare Miasto 24/25);
w Muzeum Nowoczesności Olsztyn Tartak Raphaelsonów (Knosały 3b);
w Galerii Warte Świeczki (Dąbrowszczaków 3).

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Pełno ich nigdzie.

W ramach cyklu ULOTNE MOK Olsztyn zaprasza na kolejną odsłonę Spaceru z Muzeum Nowoczesności! Tym razem zachęcamy do udziału w wyprawie śladami firm żydowskich przedwojennego Olsztyna. Spacer poprowadzi badacz i popularyzator historii regionu, Rafał Bętkowski.

czytaj więcej

Survival kuglarski z OTU

SURVIVAL KUGLARSKI Z OTUTEATRALNE DNI OLSZTYNAWARSZTATY23.07 SO 12:00Park Podzamcze Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

czytaj więcej