Przejdź do treści

Czwartki Wileńskie:

Ostatnie objawy dawnych obyczajów szlacheckich

  • 17:00

  • Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3

Wstęp wolny

Jak co miesiąc, również w kwietniu razem z Towarzystwem Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej, zapraszamy na spotkanie z cyklu „Czwartki Wileńskie”. W tym miesiącu tematem spotkania będą ostatnie objawy dawnych obyczajów szlacheckich. Prelegentką będzie doktorantka Instytutu Historii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Jolanta Kowalik.

Joanna Kowalik – absolwentka historii i filologii rosyjskiej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, jej badania naukowe koncentrują się wokół historii XIX wieku, zwłaszcza historii społecznej. Jest autorką szeregu artykułów naukowych oraz współorganizatorką i uczestniczką kilkunastu sesji o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Kacper Szalecki: Kraj pełen kras

Wernisaż wystawy o sztuce ludowej i fantazji. Kraj pełen kras, czyli sztuka ludowa jako głuchy telefon. Kacper Szalecki w swoim projekcie przedstawia ludowość i folklor jako rodzaj plotki, która, jak to się mówi „żyje własnym życiem”. Sztuka ludowa jest już dziś postrzegana jako wytwór fantazji miejskich intelektualistów, ich wyobrażeń na temat natury, pracy, harmonii, duchowości […]

czytaj więcej

Poezję czyta się w poniedziałek:

W ramach cyklu „Poezję czyta się w poniedziałek” pod olsztyńskim Amfiteatrem nastąpi prezentacja autorskich tekstów obu grup (Olsztyn na scenie, Lublin online na żywo). W celu utrzymania warsztatowego klimatu, osoby na widowni otrzymają teksty klubowiczów z obu miast. Każdy z nich wpisany będzie w ćwiczenie literackie (black out poem).Do zobaczenia! Pierwsza część wydarzenia 👉 POEZJĘ CZYTA […]

czytaj więcej