Czwartki Wileńskie:

Tadeusz Młodkowski (1887-1960). Koleje losu z urodzenia warszawianina, z wyboru wilnianina i mrągowianina.

• Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie oraz Towarzystwo Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej zapraszają na spotkanie z cyklu „Czwartki Wileńskie”. Tematem najbliższego spotkania będą historie z życia Tadeusza Młodkowskiego, o których opowie Rafał Gelo z Archiwum Państwowego w Olsztynie.

Rafał Gelo: historyk, absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierownik oddziału ewidencji, informacji i udostępniania w olsztyńskim Archiwum Państwowym, badacz dziejów Archiwum Państwowego w Olsztynie oraz biograf archiwistów związanych z Warmią i Mazurami.

Piotr Bukartyk & Ajagore

W programie trwającego niemal dwie godziny koncertu, słuchacz zderzą się z niezwykle trafną diagnozą otaczającej rzeczywistości zaserwowaną przez jej naczelnego kontestatora – Piotra Bukartyka.