Przejdź do treści

Desant Kultury

Muzyczna podróż – Gipsy Kings / spotkanie organizacyjne

  • 17:00

  • Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3

Wstęp wolny

Tagi: live muzyka

Porywają Cię dźwięki muzyki hiszpańskich Romów? Flamenco i pop to brzmienia bliskie Twemu sercu? Wyrusz w muzyczną podróż z Rolandem Bilickim śladami zespołu Gipsy Kings!

MOK Olsztyn zaprasza do udziału w wyjątkowej grupie muzyczno-warsztatowej! „Muzyczna podróż Gipsy Kings” znanego m.in. z zespołu Romanca Rolanda Bilickiego to jeden ze zwycięskich projektów Desantu Kultury. Pierwsze, organizacyjne spotkanie grupy odbędzie się  w czwartek 2 marca o godz. 17:00 w Kamienicy Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków 3.

Wszyscy, którzy wybiorą się w „Muzyczną podróż – Gipsy Kings”, zyskają niepowtarzalną szansę obcowania z fenomenalną muzyką hiszpańskich Gitanos. Będziemy uczyć się śpiewać, grać na instrumentach charakterystycznych dla muzyki flamenco (m.in. kastaniety, cajon, bongosy), uczyć się technik wybijania rytmu (palmas, zapateado) oraz wymieniać inspiracjami i doświadczeniami. Uczestnicy spotkań, jak mówi Roland Bilicki, „będą mogli poczuć uzdrawiającą wibrację energii, która niesiona dźwiękiem i rytmem przenika do naszych ciał, sprawiając, że czujemy radość i ożywienie, a zarazem spokój…”.

Chętne osoby – bez ograniczeń wiekowych – zapraszamy najserdeczniej do zapisania się przez formularz kontaktowy. BRAK WOLNYCH MIEJSC. Docelowo spotkania będą odbywały się raz w tygodniu. Liczba miejsc ograniczona!


Desant Kultury
Roland Bilicki: Muzyczna podróż
Gipsy Kings

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Wielka księga ustrojstw, tentegesów i wihajstrów

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na wernisaż wyjątkowej wystawy ustrojstw, tentegesów i wihajstrów! Wydarzenie odbędzie się w czwartek 9 marca o godz. 19:00 w Zajezdni trolejbusowej. Wihajster – jak to się nazywa? Tenteges – no ten, taki, no ten teges! Ustrojstwo – takie jakieś urządzenie… Czym są wihajstry, tentegesy i ustrojstwa w dzisiejszym świecie? Czy odkąd […]

czytaj więcej

Paweł Szymański: Męski świat

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na bluesowy koncert Pawła Szymańskiego „Męski świat”! Wydarzenie odbędzie się 10 marca o godz. 20:00 w sali pod Amfiteatrem. Paweł Szymański to znakomity tekściarz, wokalista i muzyk grający na gitarze akustycznej i rezofonicznej oraz na harmonijce ustnej. Występował na imprezach i festiwalach bluesowych, wykonując repertuar złożony ze standardów gatunku. W latach […]

czytaj więcej

Manufaktura Herstorii:

MOK Olsztyn zaprasza na wyjątkowe warsztaty kreatywne „Od mojej kieszeni wara!”! Wydarzenie organizowane w ramach Manufaktury Herstorii odbędzie się w sobotę 11 marca o godz. 12:00 w sali 303A Kamienicy Naujacka. Dawno, dawno temu uważano, że kobiece stroje nie powinny mieć kieszeni, bo kieszeń to prywatna przestrzeń, blisko ciała, w której można ukrywać sekrety i […]

czytaj więcej